وبلاگ

دوربین مداربسته شارژی

دوربین مداربسته شارژی

دوربین مداربسته شارژی نوعی دوربین است که برای کسانی که می‌ خواهند از کابل کشی خلاص شوند بسیار مناسب است. از آنجایی که یکی از پر درد سر ترین مراحل راه اندازی دوربین های مداربسته کابل کشی آن است  مشتریان همیشه به دنبال راه راحت تری بودند که در ادامه ما آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

دوربین مداربسته شارژی قادر است از طریق متصل شدن به یک کابل شبکه ای اطلاعات را ضبط کند و سپس انتقال دهد. این محصول راه حل بسیار خوبی برای حذف کردن کابل های برقی و کابل کشی است.

دوربین ‌های مدار بسته شارژی بسیاری در بازار وجود دارد که توسط باطری کار خود را انجام می‌ دهند. برخی از انواع این دوربین ها در بلند مدت نیاز به شارژ مجدد دارند. انواع دیگر نیز وجود دارد که دارای ظرفیت باطری بالایی هستند. بنابراین مشتریان باید انتخاب کند که کدام یک برای مکان مورد نظرشان مناسب است.

اگر چنان چه نمی‌ خواهید دوربین را به طور مداوم شارژ کنید می توانید یک باطری با ظرفیت بالا در آن قرار دهید. همچنین گاهی اوقات دوربین های مدار بسته با تابش نور خورشید شارژ می شود. در ادامه به بررسی قیمت این محصول و وضعیت خرید و فروش آن در بازار می پردازیم.

قیمت دوربین های مداربسته شارژی

ممکن است قیمت دوربین های مدار بسته شارژی برای افرادی هزینه بالایی داشته باشد اما شما را از دردسر های بسیاری مانند کابل‌ کشی خلاص می کند. قیمت آن بیشتر از دوربین های معمولی است و شما می توانید از طریق سایت های مختلف اما معتبر متوجه قیمت این محصول و تفاوت آن با دیگر محصولات شوید.

همچنین وجود هزینه های بالقوه پس از خرید این محصول را نیز باید در نظر بگیرید. پس از خرید دوربین مداربسته باید شارژر اضافه و باطری کابل شارژ اضافه نیز خریداری کنید که این خود دلیل افزایش قیمت این دوربین است. پس حتما قبل از خرید این محصول بودجه ای که می‌ خواهید صرف کنید را در نظر بگیرید.

شما باید قبل از خرید این نوع دوربین تمامی برند های تولید کننده محصول را بررسی کنید و محصول ارزان تر اما مرغوب تر را انتخاب کنید. اما این به این معنا نیست که شما دوربینی بی کیفیت خریداری کنید. این دوربین ها به طور کلی تا ۶ ماه به صورت عادی کار می کنند اما این هم باز به نحوه استفاده شما از محصول بستگی دارد. چگونگی استفاده کردن شما از محصول می تواند طول عمر باطری را افزایش یا کاهش دهد و همه چیز به نوع استفاده شما بستگی دارد.

طول عمر باطری دوربین های مدار بسته شارژی

طول عمر باطری دوربین های مدار بسته شارژی بسته به نوع برند مختلف است. امکان دارد طول عمر باطری مربوط به یک نوع برند بیشتر و در نتیجه گران تر بوده و طول عمر باطری برند دیگری کمتر و در نتیجه ارزان تر باشد. همان طور که قبلاً گفتیم یکی از عواملی که طول عمر باطری را افزایش می دهد استفاده صحیح مشتری از آن است. استفاده کردن از دوربین مداربسته شارژی در مکان های پر تردد و همچنین چک کردن مداوم آن باعث می شود دوربین نیاز به عوض کردن باطری در هر دو یا سه ماه یک بار داشته باشد.

سنسور های حرکتی در دوربین های مدار بسته شارژی

در این قسمت می خواهیم سنسور های حرکتی در دوربین های شارژی مدار بسته را برای شما شرح دهیم. دو نوع سنسور برای این دوربین ها وجود دارد:

  • سنسور های حرکتی ‏پی آی آر

این سنسور در محیط های مختلف دوام دارد و تمامی حرکات را تشخیص می دهد.

  • سنسور حرکتی پیشرفته

این سنسور هشدار ها و حرکات بسیار ظریف را نیز تشخیص می دهد و مدت زمان این حرکات را می تواند مشخص کند.

نحوه شارژ کردن دوربین های مدار بسته شارژی

همچنین برای شارژ کردن این محصول روش های بسیار متفاوتی وجود دارد که ما به صورت مختصر در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • متصل شدن همیشگی به برق شهری با استفاده از شارژ باطری هنگام قطع شدن برق
  • استفاده از شارژ باطری تا زمان اتمام و شارژ مجدد

سخن آخر

این دوربین ها به لحاظ نصب هیچ محدودیتی ندارند و می توان آن ها را در هر مکان و هر نقطه ای نصب کرد. نصب این دوربین ها بر روی سقف ها، دیوار ها و محیط های باز امکان پذیر است. اما شما باید در نظر بگیرید به دلیل این که دوربین شارژی است و نیاز به شارژ کردن دارد آن را در نقطه ای که غیر قابل دسترس است قرار ندهید. همچنین توجه شود که اگر دوربین را در مکان های قابل رویت بگذارید ممکن است خلافکاران به آسانی آن را از کار بیندازند.

دیدگاهتان را بنویسید