وبلاگ

دوربین مداربسته ۳۶۰ درجه چیست؟

دوربین مداربسته 360 درجه چیست؟

دوربین‌های مداربسته ۳۶۰ درجه (فیش آی  Fish Eye)، قابلیت تصویربرداری در تمامی زوایا را دارد. دوربین های مداربسته ۳۶۰ درجه ای را به نام دوربین‌های چشم ماهی نیز می‌شناسند.

از این دوربین‌ها بیشتر در فضاها و مکان‌های وسیع و بزرگ استفاده می‌کنند، و دلیل آن به‌خاطر این است که قابلیت ۳۶۰ درجه ای دارد. این مورد باعث می‌شود که یک دوربین، کار چند دوربین معمولی را انجام دهد. همچنین کیفیت تصویربرداری این دوربین‌ها بسیار خوب است. مورد استفاده آن بیشتر در سالن‌های بزرگ، سوله‌ها و فضاهای تفریحی بزرگ می‌باشد.

باید به این نکته دقت داشت که دوربین‌های چشم ماهی غالباً فاقد دید در شب هستند و در نور کم تصویر مناسبی یه شما نمی‌دهند، پس بهتر است قبل از راه‌اندازی آن از نور محیط مناسب در محل نصب دوربین اطمینان حاصل کنید. در ادامه با بعضی از اطلاعاتی که باید در مورد دوربین مداربسته ۳۶۰ درجه بدانید، بیشتر آشنا می‌شویم.

 

زاویه دید دوربین‌های مداربسته ۳۶۰ درجه

زاویه دید دوربین‌های ۳۶۰ درجه یا همان چشم ماهی با توجه به اینکه ثابت هستند، لنز آنها نیز همیشه ثابت است. اگر شما می‌خواهید بیشترین زاویه دید از دوربین‌های ۳۶۰ درجه را داشته باشید، باید توجه کنید که حتما آنها را در ارتفاعی مناسب از محل (اگر در محیط خود می‌خواهید نظارت کلی بر مجموعه‌تان داشته باشید، تنها این دوربین بهترین و ساده‌ترین انتخاب شما می‌باشد) نصب کنید.

همچنین نصب این دوربین‌ها در ارتفاع کمتر از ۳ متر بر روی سقف کار مناسبی نیست و توصیه نمی‌شود که این کار را انجام دهید.

 

مزایای دوربین‌های مداربسته ۳۶۰ درجه

مزایای که این دوربین برای شما به ارمغان می‌آورد، طرح‌های امنیتی آن است که برای هر سازمان یا کسب‌وکاری توصیه می‌شود. اگر می‌خواهید برای خرید دوربین‌های مداربسته هزینه کمتری کنید، باید بدانید که با خرید این دوربین‌ها، به تعداد کمتری دوربین دیگر نیاز خواهید داشت، که موجب صرفه‌جویی هزینه در دراز مدت برای شما شده و می‌توانید هزینه‌های خود را فقط متمرکز بر لوازم جانبی دوربین‌های ۳۶۰ درجه مثل: کابل برق، روکش محافظ، براکت، داکت و اقلام دیگر نمایید.

همچنین این نکته هم باید مورد توجه داشته باشید که نصب و راه‌اندازی و تعمیر دوربین‌های ۳۶۰ درجه خیلی ساده‌تر و راحت تر از دوربین‌های معمولی است. این دوربین‌ها می‌توانند منطقه وسیعی را زیر نظر گرفته و به کمک آن همواره صاحبان کسب و کار می‌توانند با تیزبینی فرآیند کاری و مخاطرات محیط خود را با دقت بررسی کنند.

این دوربین‌ها تصاویر ویدیویی که به شما می‌دهند دارای وضوح ‌بسیار بالا می‌باشد و در صورت دیدن یک مورد مشکوک، شما می‌توانید به‌راحتی آن  را بررسی کنند. دوربین‌های دید در شب آن نیز عرضه ‌شده است

دیدگاهتان را بنویسید