وبلاگ

ریکاوری فیلم های ضبط شده دوربین مداربسته

ریکاوری فیلم های ضبط شده دوربین مداربسته

گاهی پیش می آید که نیاز خواهید داشت به تصاویر قدیمی و پاک شده ی دوربین مداربسته دسترسی داشته باشید. بدین منظور، باید فیلم های ضبط شده را بازیابی کنید و تصاویر از دست رفته را بازگردانید. برای ریکاوری فیلم های ضبط شده دوربین مداربسته، از نسخه های پشتیبان یا نرم افزارهای مخصوص برای این کار استفاده می شود.

البته ریکاوری اطلاعات DVR‌ دشوارتر و پیچیده تر از بازیابی اطلاعات از دیسک های سخت معمولی است، و ممکن است در صورت نداشتن تخصص لازم، ناخواسته باعث ایجاد مشکلات بیشتر شوید. از این رو، بهترین راه حل سپردنِ کار به مراکز تخصصی بازیابی اطلاعات است.

با وجود این، برای ریکاوری تصاویر از بین رفته، سرویس های مختلفی نیز فراهم است که در این مقاله سعی داریم برخی روش های استخراج وریکاوری فیلم های ضبط شده دوربین مداربسته را مطرح کنیم.

بر اثر چه عواملی فیلم دوربین های مداربسته پاک می شود؟

دلایل گوناگونی برای از دست رفتن اطلاعات دوربین مداربسته وجود دارد و پاک شدن فیلم های ضبط شده می تواند عمدی یا تصادفی رخ دهد.

پاک شدنِ اطلاعات حافظه ی ضبط، ممکن است به دلیل کمبود ظرفیتِ هارد و جایگزین شدنِ اطلاعات جدید به جای اطلاعات قدیمی، جابه‌جاییِ هارد دیسک یا هرگونه صدمه و آسیب به دستگاه، مثلا نوسان ولتاژ و بی‌کیفیت بودن منبع تغذیه، اتفاق بیفتد.

با این حال، حتی اگر تصاویر را به اشتباه پاک کرده یا هارد دستگاه را فرمت کرده باشید، باز هم می توانید به اطلاعات گذشته‌ی DVR دسترسی پیدا کنید.

بازگرداندن نسخه پشتیبان

معمولا در مناطق حساس و مهم، نسخه ای پشتیبان از تصاویر دوربین مداربسته در فضای ابری یا دیسکِ خارجی تهیه می‌شود، که در این صورت فقط کافی است به فولدر پشتیبان بروید و فیلم مورد نظر را انتخاب کرده و به هارد اصلی انتقال دهید.

استفاده از نرم افزارهای ریکاوری هارد دیسک DVR

دستگاه دی وی آر و کاربردهای آن

اگر از فیلم های ضبط شده ی خود نسخه ی پشتیبان ندارید، با نرم افزارهایی که اطلاعات دیسک سخت را ریکاور می کنند، می توانید اطلاعات پاک شده یا فرمت شده ی هارد یا حافظه SD دوربین را پیدا کنید.

البته از آنجا که دستگاه های DVR اطلاعات ذخیره شده را رمزنگاری می کنند، نرم افزارهای عادی شاید چندان عملکرد مناسبی در بازیابی اطلاعات نداشته باشند و مجبور باشید به سراغ نرم افزارهایِ قدرتمندتر و مخصوص برای این کار، یا روش های دیگر بازیابی بروید.

به طور کلی، هر DVR سطح امنیت متفاوتی دارد و ممکن است اطلاعات را به گونه ای خاص و با فرمتی ویژه ضبط کند. از این رو، شناختِ نحوه‌ ی عملکرد دستگاه ضبط برای بازیابی اطلاعات اهمیت شایان توجهی دارد.

نرم افزارهای مخصوص، معمولا به طور مستقیم کامپیوتر را در حالتِ غیر قابل حذف و تغییر (Write Protected) به هارد متصل می کنند، و از این طریق، بدون نیاز به رمز و دردسرهایِ منویِ دستگاه، راحت تر می توانند به اطلاعات گمشده دسترسی پیدا کنند.

با این حال، به این نکته نیز باید توجه کرد که در روش های معمولی، معمولا حجم بسیار زیادی از دیتا بازگردانی می شود و یافتنِ فایل مورد نظر در آن میان، امری طولانی و زمان‌بر خواهد بود. علاوه بر این، در این روش ها به ندرت نرم افزارها قادرند تاریخ و زمانِ دقیق هر ویدیو را بازیابی کنند.

بنابراین، همواره بهتر است به سراغ کارشناسان در این زمینه بروید که با ابزارهای حرفه ای به شما کمک خواهند کرد با دقتی بالاتر و در زمانی کم تر اطلاعات مدنظر خود را احیا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید