وبلاگ

چگونه پهنای باند دوربین مداربسته را مدیریت کنیم؟

چگونه پهنای باند دوربین مداربسته را مدیریت کنیم؟

پهنای باند دوربین مداربسته به ظرفیت ارتباطی کابل شبکه برای انتقال حداکثر مقدار داده در یک زمان معین، از یک نقطه به نقطه دیگر اطلاق می گردد. به عبارت دیگرپهنای باند نشان دهنده مجموع فاصله یا محدوده بین بالاترین و پائین‌ترین سیگنال بر روی کانال‌های مخابراتی باند است؛ که از واحد هرتز استفاده می‌شود. پهنای باند میتواند به مانند لوله آب باشد.هر چقدر قطر لوله‌های انتقال آب بیشتر باشد، حجم بیشتری از آب می‌تواند در هر لحظه منتقل شود.  کاربرد پهنای باند دوربین مدار بسته به این صورت است که به ما میگوید به‌طور هم‌زمان چند بیت می‌تواند از کنار هم رد شوند یا در طول بستر شبکه ای، جابه‌جا شوند. در یک سیستم شبکه ای اطلاعات ثبت شده در دوربین مدار بسته از طریق پهنای باند به دستگاه ضبط NVR یا DVR منتقل می گردد.

 عوامل تاثیر گذار بر مصرف پهنای باند دوربین مدار بسته:

 هنگامی که در یک بستر مدار بسته تعداد دوربین ها افزایش می یابد طریقه مدیریت پهنای باند اهمیت بیشتری می یابد. برای صرفه جویی در مصرف پهنای باند باید عوامل تاثیر گذار بر مصرف پهنای باند را شناسایی کنیم.

  • کیفیت تصویری دوربین وشرایط نوری مختلف، در میزان پهنای باند دوربین مدار بسته تاثیر زیادی دارد.
  • از عوامل تاثیر گذار بر روی پهنای باند دوربین های مدار بسته نرخ فریم آن است. نرخ فریم بالا حجم پهنای باند را بالا می برد.هر قدر سرعت فوتون ها بالا باشد تصویر انتشار یافته به مغز انسان با کیقیت تر است. اما اگر فریم های پیاپی سرعت کمتری در پخش داشته باشند تصویر قطع میشود. لذا وجود تعداد فریم های بالاتر، باعث می شود تا بتوان سرعت پخش ویدئو را بدون افت کیفیت، کند کرد.
  • تصاویر ضبط شده در دوربین های مدار بسته در محیطهای شلوغ به خاطر ازدیاد تحرک اجسام نسبت به محیط های آرام، حجم پهنای باند بالاتری دارند.
  • اگر در یک شبکه از تعداد دوربین مدار بسته زیادی استفاده شود، حجم پهنای باند مصرفی بالا خواهد بود.
  • رزولوشن بالا به معنی حجم بالاتر تصاویر و اشغال بیشتر پهنای باند است. پهنای باند دوربین مدار بسته با مگاپیکسل بالا، بیشتر از پهنای باند دوربین های با کیفیت ضعیف است.
  • حالت ضبط تشخیص حرکت در دستگاههای رکوردر، طوری طراحی شده است که ضبط تصویر تنها زمانی که سوژه متحرکی وارد تصویر شود انجام می گردد. در این تنظیمات با حذف تصاویر زاید حجم پهنای باند در دوربین مدار بسته را کاهش میدهند.
  • هرچه اندازه پهنا در مقایسه با ارتفاع یک فریم بالا باشد حجم بالاتری از پهنای باند در دوربین مدار بسته مصرف میشود.
  • در برخی از سیستم های مداربسته به جای استفاده از شبکه لوکال از بستر اینترنت برای ارسال یا دسترسی به تصاویر استفاده می شود. این باعث بالا رفتن هزینه می شود. برای کاهش این هزینه باید از استریم فرعی یا Sub Stream استفاده شود. در استریم فرعی تصاویر با رزولوشن، کیفیت و سرعت فریم کمتری انتقال می یابند که باعث می شود تا حجم کمتری از اینترنت شما مصرف گردد. ودر نهایت پهنای باند دوربین مدار بسته کمتر اشغال شود.
  • پهنای باند دوربین مدار بسته بر روی سرعت شبکه و کیفیت مگاپیکسل خروجی تاثیر گذار است.
  • پهنای باند و کیفیت تصویر ارتباط مستقیم با همدیگر دارند.کیفیت تصویر که بالا باشد، رزولوشن آن نیز بالا می رود واین پهنای باند بیشتری اشغال میکند. به خاطر همین علت است که در پهنای باند دوربین مدار بسته معمولا از فشره سازی فرمت استفاده میکننند. از جمله کاربردی ترین فرمت های فشرده سازی تصاویر می توان به فرمت فشرده سازی۲۶۵ و H.265+ هایلوک اشاره کرد.

(نتیجه نهایی)

برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته از لحاظ پهنای باند مناسب می توانید از کارشناسان فروش ما راهنمایی لازم را بخواهید. تیم هوبانو،  بهترین انتخاب را با احتساب تعداد دوربین ها، مگاپیکسلها ویا هر کدام از آنها، ارائه خواهند نمود. دانستن پهنای باند دوربین مدار بسته در نوع استفاده ای که برای خرید محصول دارید کمک بسیار مهمی می تواند داشته باشد.  لذا با فروشگاه اینترنتی هوبانو همراه باشید تا خیالتان از مشاوره با  خرید محصولات مشابه کاملا راحت شود.

دیدگاهتان را بنویسید