وبلاگ

ups در دوربین مداربسته

ups در دوربین مداربسته

سیستم های نظارت تصویری برای آنکه امنیت محیط را فراهم نمایند، باید بتوانند در تمام ساعات شبانه روز به فعالیت بپردازند؛ در غیر این صورت، قطعی برق ممکن است برای سارقان فرصتی برای سوء استفاده باشد. ups در دوربین مداربسته دستگاهی برای تأمین برق اضطراری است که می تواند این مشکل را برطرف کند و امکان عملکرد یکسره را برای دوربین های مداربسته به وجود آورد. در این مطلب با این ابزار ضروری آشنا خواهیم شد و نقش آن را در بهبود کارکرد سیستم های مداربسته بررسی خواهیم کرد.

یو پی اس چیست؟

یو پی اس یا uninterruptible power supply که به طور مخفف UPS‌ نوشته می شود، وسیله ای است که در صورت قطعی یا نوسان برق به عنوان منبع تغذیه خودکار عمل کرده و برق مورد نیاز و پایدار را برای دستگاه های متصل فراهم می آورد. به عبارت دیگر، UPS عملکردی مشابه به یک باتری دارد و می تواند انرژی الکتریکی را خود نگه دارد.

از نظر کارکرد، یو پی اس نیز به مانند باتری ها از طریق ولتاژ DC شارژ می شود، ولی برای دستگاه های الکتریکی مثل دوربین مداربسته که با برق شهر کار می کنند، این ولتاژ از طریق مبدل درون دستگاه به ولتاژ AC تبدیل می گردد.

علاوه بر این، دستگاه های UPS‌ در توان ها و ظرفیت های مختلفی فراهم می باشند که با توجه به تعداد دوربین های مداربسته و تجهیزات موجود در شبکه انتخاب می شوند. توان یو پی اس را معمولا با واحد ولت آمپر نشان می دهند که از برخی نمونه های آن می توان به یو پی اس های ۶۰۰VA، ۱۰۰۰VA و ۲۰۰۰VA اشاره کرد.

یو پی اس ها همچنین در مدل های آفلاین، آنلاین و تعاملی (لاین اینتراکتیو) ارائه می شوند. یو پی اس آفلاین ارزان ترین مدل است که تأمین برق را با کمی تأخیر انجام می دهد. از این رو، برای سیستم مداربسته معمولا استفاده از یو پی اس های آنلاین و تعاملی بیشتر توصیه می شود. از تفاوت های این دو نوع UPS‌ این است که در یو پی اس آنلاین مبدل DC به AC به طور مداوم و در بازه‌ای دقیق‌تر فعالیت دارد، در حالی که در مدل لاین اینتراکتیو، در شرایط عادی، برق خروجی از طریق ترانسفورماتور و در بازه‌ای گسترده‌تر تأمین می شود.

کاربرد UPS در سیستم مداربسته

از آنجا که دوربین های مداربسته لازم است به طور مداوم و بدون وقفه بر محیط نظارت داشته باشند، اهمیت استفاده از UPS برای این گونه از سیستم ها آشکار است. با این حال، به طور خاص موارد زیر از کاربردهای UPS‌ برای سیستم مداربسته است:

تأمین برق در صورت قطعی

کاربرد اصلی یو پی اس تأمین برق دستگاه های متصل در صورت قطعی برق است که این کار را بدون وقفه و به طرز خودکار انجام می دهد.

حفاظت از تجهیزات در صورت کاهش یا افزایش ناگهانی ولتاژ

در صورتی که شبکه برق دچار اشکال شده و به هر دلیل دچار افت یا افزایش ناگهانی در ولتاژ شود، یو پی اس به کار آمده و به تأمین یا تثبیت ولتاژ می پردازد و از صدمه به تجهیزات جلوگیری می کند. در واقع، یو پی اس هم می تواند برق دوربین و رکوردرها را تأمین کند و هم نقش حفاظتی داشته باشد.

کاهش نویز

در برخی نمونه های UPS فیلتری نیز برای کاهش نویز تعبیه شده است تا جریان الکتریکی به بهترین شکل و با کم ترین نویز برای دوربین های مداربسته فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید