وبلاگ

آشنایی با انواع پایه دوربین مداربسته

آشنایی با انواع پایه دوربین مداربسته

اگر محل نصب دوربین با نوع بدنه دوربین متناسب نباشد برای تنظیم دید بهتر آن، باید از اشکال و انواع پایه دوربین مدار بسته کمک گرفت. کارایی پایه دوربین برای استقرار و قرار گیری صحیح دوربین و همچنین برای تنظیم بهتر آن جهت دید مناسب تر است. پایه دوربین مداربسته در انواع متفاوتی بسته به موقعیت نصب هر کدام، به بازار عرضه شده اند که در ادامه از فروشگاه خرید دوربین مداربسته هوبانو  انواع آنها خواهیم پرداخت.

انواع پایه دوربین مداربسته

پایه دوربین مداربسته در دو نـوع ثابت و گردان طراحی و ساخته شده اند.

الف ) پایه های ثابت

این پایه ها در انواع و اندازه های متفاوت بزرگ و کوچک، دیواری و سقفی با توجه به دید دوربین نصب شده و بصورت دستی تنظیم می‌شوند.

ب) پایه های گردان

پایه های متحرکی هستند که دردو مدل گردان افقی، عمودی و یا افقی- عمودی با علائم اختصاری مخصوص، برای مشتریان عرضه شده اند. با این پایه ها می‌توان به مساحت زیادی با زاویه‌های متفاوت دسترسی داشت.

انواع جنسهای  پایه دوربین مداربسته

جنس پلاستیکی:  پایه‌های پلاستیکی سبکتر هستند و قیمت پایین تری دارند. این پایه ها از پلاستیک با کیفیت ساخته شده و می‌توانند در برابر باد و وزن دوربین و … مقاومت کافی را داشته باشند. پایه هایی که از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند، مقاومت و استحکام زیادی ندارند، برای همین دراندازه ها و سایزهای بزرگ تولید نمی‌شوند.

جنس آلومینیومی:  پایه‌های آلومینیومی از استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به پایه های پلاستیکی برخوردارند و مثل آنها شکننده نیستند. قیمت بالاتری نسبت به پایه‌های پلاستیکی دارند. این پایه‌ها گزینه مناسبی برای نصب در محیط بیرون به شمار می‌روند زیرا در برابر رطوبت و قطرات آب زنگ نمی‌زنند. پایه های خیلی بلند را از جنس آهن می‌سازند و پایه‌های آلومینیومی حداکثر تا طول ۳۰ سانت تولید می گردند.

جنس آهنی:  پایه‌های آهنی معمولا در محل نصب ساخته می شوند. سنگینتر و گرانتر ازجنس پلاستیک هستند، اما مقاومت و کیفیت بالایی دارند. از آنجایی که آهن نسبت به آلومینیوم مقاوم تر و ارزان تر است، لذا پایه های آهنی در خواست و مشتریان بیشتری نسبت به دیگر جنسها دارند.

انواع پایه دوربین مدار بسته را بشناسیم

 

پایه ستونی

با استفاده از پایه های ستونی می توانید دوربین را به دکل، ستون و یا تیرک‌ها نصب نمایید. این نوع پایه ها اغلب در محیط های بازمثل پارک یا خیابان کاربرد دارند. استفاده از این پایه ها از آنجایی که در ارتفاع بالا قرار میگیرند، امکان دید وسیع را برای دوربین فراهم می‌آورد. این مدل از نوع مدل های گردان بوده، پایه‌ی عمودی نیز نامیده می‌شود. جنس آن آلومینیوم بوده و دوربین برروی دستک و یا بدنه پایه قرار می‌گیرد. پایه ستونی در برابر عوامل گوناگون بالایی دارد.

پایه دیواری یا افقی

پایه های افقی از نوع متحرک بوده و می‌تواند حرکات بالا و پایین و چپ و یا راست داشته باشد. همانطور که مشخص است این پایه ها برروی دیوار نصب شده و زاویه دید دوربین برای دید بهتر بر روی آنها تنظیم می‌شود. طول پایه‌های دیواری قابل تنظیم است و معمولا از ۵۰ سانتی متر بیشتر تجاوز نمی کند. به طور کل پایه‌هایی که برای این وسیله استفاده می‌شود در انواع اندازه‌ها و شکل‌های مختلف وجود دارند.

پایه سقفی

با استفاده از این پایه‌ها، دوربین مدار بسته در زیر سقف و در ارتفاع بالا نصب می‌شود. شکل تیوب مانندی داشته و در اندازه‌های مختلفی در حدود ۱۸ تا ۳۶ اینچ تولید می‌شوند. اندازه پایه سقفی بستگی به زاویه دیدی دارد که قرار است دوربین با آن تنظیم و مشاهده شود. این مدل پایه ها می‌توانند از جنس پلاستیک، آهن و یا آلومینیوم باشند. از پایه سقفی برای نصب دوربین در منزل، لابی، راه‌پله و یا سقف پارکینگ می‌توان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید