وبلاگ

دامنه دید دوربین های مداربسته

دامنه دید دوربین های مداربسته

یکی از مهم ترین نکات در دوربین مداربسته، دامنه دید آن می باشد. در این مقاله، نکاتی را مورد دامنه دید دوربین های مداربسته بررسی خواهیم کرد.

محدوده دید ir در دوربین های مداربسته

تفاوت دامنه دید دوربین های مداربسته و محدوده IR

تقاوت این دو فاکتور در اکثر اوقات می تواند برای خریدا گمراه کننده باشد اما بطور کلی، محدوده IR به دامنه دید دوربین در شب اطلاق می شود که با فناوری مادون قرمز کار میکند.  این مورد ارتباطی به دامنه دید دوربین های مداربسته ندارد.

دامنه ی نوری

فاصله ثبت جزئیات با استفاده از دوربین، محدوده نوری آن است. متأسفانه هیچ کس آن را بیان نمی کند، بلکه فقط محدوده آی آر را بیان می کنند. محدوده نوری هیچ ارتباطی با تعداد خطوط تلویزیونی دوربین یا میزان روشنایی آی آر ندارد،  همه اینها بستگی به لنز نصب شده دارد.

ضبط کننده ویدیویی دیجیتال  تصاویر را به صورت نقطه های کوچک یا پیکسل ذخیره می کند.  با وضوح دی وان، در هر فریم تصویر حدود ۴۰۰۰۰۰پیکسل دریافت می کنید.   با فاصله گرفتن از دوربین، با لنزهای زاویه باز پیکسل ها خیلی سریع از هم جدا می شوند و پیکسل های کمتر به معنای ضبط جزئیات کمتر است.  برعکس، یک لنز تله فوتو بیشتر پیکسل ها را متمرکز می کند و جزئیات بیشتری را از دوربین می گیرد. لنزهای دوربین در میلی متر اندازه گیری می شوند، هرچه عدد کوچکتر باشد، زاویه دید گسترده تر است. ۲.۸ میلی متر یا ۳.۶ میلی متر زاویه باز درنظر گرفته میشود.

دوربین های مداربسته

چگونه کیفیت جزئیات سنجیده میشود؟

هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد، این به نیازهای خاص شما بستگی دارد. با استفاده از برخی سیستم ها، توانایی شناسایی افراد جزئیات را تعیین می کند، در سیستم های دیگر ممکن است توانایی خواندن پلاک ثبت خودرو باشد.  هنگامی که ما دامنه های نوری را بیان می کنیم، آنها را بر اساس فاصله دوربین با پلاک ثبت  وسیله نقلیه قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید