وبلاگ

ساختار دوربین مداربسته لامپی

ساختار دوربین مداربسته لامپی

دوربین مداربسته لامپی از انواع دوربین نظارتی است که می تواند بسیار کاربردی باشد و امنیت شما را به طرز قابل توجهی ارتقاء دهد.این دوربین به دلیل ویژگی هایی که دارد، از جمله نصب آسان اش، در نزد خریداران بسیار محبوب می باشد و در محیط های مختلفی به کار می رود.دوربین لامپی عملکرد بدون سیم دارد و به لنز ۳۶۰ درجه مجهز شده است و همانند یک لامپ معمولی در سرپیچ لامپ نصب می شود.دوربین های لامپی به دلیل شکل و ظاهر خاص خود از انواع دوربین های پنهانی نیز به شمار می روند و نظارتی نامحسوس را فراهم می آورند. در ادامه با این دوربین های کاربردی بیشتر آشنا می شویم و ساختار دوربین مداربسته لامپی را معرفی خواهیم کرد.

شکل دوربین لامپی و بخش های مختلف آن

دوربین مداربسته لامپیهمان طور که از نام این دوربین ها مشخص است آن ها به صورتی کاملا شبیه به لامپ معمولی طراحی شده اند و ممکن است به راحتی با لامپ هایِ ال ای دی اشتباه گرفته شوند. در واقع، این دوربین ها به مانند لامپ ال ای دی روشن هم می شوند و در شب نور لازم برای تصویربرداری را فراهم می آورند.

اندازه دوربین لامپی

از نظر اندازه، دوربین لامپی تقریبا مشابه با لامپ های ۲۰۰ وات قدیمی است و تقریبا ۱۵۰ میلی متر ارتفاع و ۹۰ میلی متر طول دارد. البته اندازه دوربین لامپی ممکن است با توجه به مدل تا حدی کم تر یا بیشتر از این مقدار باشد.

لنز دوربین لامپی

لنز دوربین لامپی از نوع فیش آی یا چشم ماهی است و در مرکز گردیِ لامپ قرار گرفته است و تا ۳۶۰ درجه محیط اطراف را پوشش می دهد. به همین دلیل، دوربین لامپی از انواع دوربین پانورامیک به شمار می رود و میدان دید وسیعی دارد.

قابلیت مکالمه دو طرفه و ریست کردن دوربین

این دوربین ها به قابلیت مکالمه ی دو طرفه نیز مجهز شده اند و از این رو، در کنار لنز، سوراخ هایی برای اسپیکر و میکروفن دوربین تعبیه شده است. میکروفن با حساسیت بالا صدا را ضبط می کند و اسپیکر نیز صوتِ خروجی را واضح و بلند پخش می کند.  افزون بر این، حفره ای نیز برای ریست کردن دوربین توسط سوزن مخصوص در همین قسمت مشاهده می شود که با ۶ ثانیه نگه داشتن آن دوربین به تنظیمات کارخانه ریست می شود.

چراغ های ال ای دی

در بخش کناری، سه لامپ ال ای دی سفید رنگِ ۲ وات قرار گرفته است که قابلیت روشن شدن دارند و نور لازم برای دوربین را در محیط های تاریک فراهم می کنند.

کارت حافظه و سایر قسمت های دوربین

در فاصله ی نورهای ال ای دی و لنز دستگاه، شیاری برای قرار دادن کارت حافظه ی جانبی به چشم می خورد. برای این دوربین می توان از کارت های حافظه ی ۸ گیگ، ۱۶ گیگ، ۳۲ گیگ، ۶۴ گیگ و ۱۲۸ گیگ را استفاده کرد.

همچنین، به موازات شیار حافظه، یک نشانگر کوچک برای نشان دادن وضعیت کارکرد دوربین قرار گرفته است.

 در بخش پایین نیز همانند سایر لامپ های معمولی، هولدر قرار گرفته است که برق AC ۲۲۰ ولت را تأمین می کند.

نصب و کنترل دوربین های لامپی

برای نصب دوربین لامپی کافی است آن را در سرپیچ لامپ بگردانید و دکمه روشن شدن را فشار دهید. برای مدیریت بهتر، دوربین های لامپی از راه دور و توسط گوشی های هوشمند نیز قابل کنترل هستند و می توانید تصاویر آن ها را مشاهده نمایید. بدین منظور، اپلیکیشن دوربین را با اسکن QR کد دستگاه به سرعت دانلود نمایید و یک حساب کاربری بسازید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید