وبلاگ

فناوری HCDVI در دوربین های داهوا

فناوری HCDVI در دوربین های داهوا

در سال ۲۰۱۲ شرکت داهوا فناوری HDCVI یا High Definition Composite Video Interface را با دوربین مداربسته داهوا به بازار عرضه کرد و تحولی مهم در سیستم آنالوگ دوربین های مداربسته ایجاد نمود. از این پس بود که دوره‌ی HD CCTV در سیستم‌های نظارت به وجود آمد.در این مقاله با فناوری HCDVI در دوربین های داهوا بیشتر آشنا خواهیم شد.

فناوری HCDVI در دوربین های داهوا چیست؟

دوربین مداربسته داهوا

HDCVI استانداردی برای انتقال دیتا با کیفیت بالا بر روی کابل کواکسیال است و می تواند ویدیو، صوت و سیگنال های PTZ را از طریق یک کابل ارسال کند. در این سیستم امکان انتقال دو طرفه اطلاعات فراهم است و از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

تکنولوژی پیشگام HDCVI داهوا

سیستم نظارتی و امنیتیِ HCDVI داهوا، به سرعت نصب می شود و به خوبی قابل تنظیم می باشد. در مدل های جدید، دستگاه DVR و دوربین های HCDVI به صورت هوشمند عمل کرده و به الگوریتم هایِ تشخیصِ حرکت مجهز شده اند و حالت ضبط را به راحتی می توان برای آن‌ها سفارشی کرد.

شرکت داهوا مجموعه ای از دوربین های HDCVI دارد که بهترین انتخاب برای تقویتِ سیستم هایِ کواکسیالِ موجود به شمار می روند. این دوربین ها در سه سریِ مختلف پرو، لایت و کوپر موجود می باشد که براساس عملکرد و هزینه طبقه بندی شده اند.

رکوردرهای داهوا نیز همچنین برای کاربردهای مختلف در ۳ سریِ اولترا، پرو و لایت عرضه می شوند، که سری اولترا بالاترین کیفیت و بهترین عملکرد را دارد، سری پرو برای عملکرد متوسطِ تجاری مناسب است، و سری لایت بهترین عملکرد را نسبت به هزینه فراهم می کند.

این رکوردرها برای سیستم های HDCVI ساخته شده اند و برای کاربرانی مناسب اند که به آخرین تکنولوژی های روز در این زمینه نیاز دارند. برای مثال، در سیستم HDCVI از رزولوشن ۴MP و ۴K پشتیبانی می شود، و قابلیت انتقال برق (POC) و اینترنت اشیاء (IoT) بر روی کابل کواکسیال را دارد.

تا پیش از این، برای دوربین های آنالوگ HD نیاز به منبع تغذیه یا کابل کشیِ جداگانه برای تامین برق بود، اما با پشتیبانی سیستم HDCVI از POC هزینه های اضافیِ کابل کشی کاهش یافته و برق دوربین نیز با یک کابل فرستاده می شود.

از سوی دیگر، با بهره گیری از اینترنتی اشیاء (IoT) بر بستر کواکسیال، می توان صوت و تصویر را با هشدارها و اطلاعات سنسورها، مثل میزان رطوبت و دمای هوا، انتقال داد. این ویژگی در محصولات سری HDCVI-IoT معرفی شد و از بخش‌های اصلیِ نسلِ چهارمِ HDCVI  به شمار می رفت.

فناوری HDCVI 6.0

به عنوان مبدع فناوری HDCVI، شرکت داهوا در این سال ها سعی داشته است سیستم های مبتنی بر کابل کواکسیال را توسعه داده و بهبود ببخشد.

این شرکت برای اولین بار توانسته است رزولوشن ۴K (3840 ×۲۱۶۰ پیکسل(  را بر بستر کابل کواکسیال انتقال دهد و علاوه بر این IoT را به سیستم های نظارت آنالوگ معرفی کند.

 در سال ۲۰۱۹، برند داهوا با شعار « ایجاد جامعه ای امن تر و زندگی هوشمندانه تر»، از فناوری جدید HDCVI 6.0 پرده‌برداری کرد.

به طور خلاصه، فناوری نسل ششم‌ از ویژگی های زیر برخوردار می باشد:

  • مشاهده‌ی در لحظه‌ی تصاویر به صورت ۴K
  • هوش مصنوعی پیشرفته تر
  • کدگذاری هوشمند
  • انتقال دو طرفه صدا

دوربین های HDCVI 6.0 به صورت دوربین بولت یا آی‌بال موجود می باشند که خروجی تصاویر آن‌ها با کیفیت ۴K و نرخ فریم دوبرابر یعنی ۳۰ فریم در ثانیه است. علاوه بر این، HDCVI 6.0 به چیپ AI نیز مجهز شده و از الگوریتم‌هایِ یادگیریِ عمیق استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید