وبلاگ

دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته

دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته

در حقیقت دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته به عوامل مختلفی مربوط می‌‌شود که می‌‌توان به نوسان ولتاژ، تابش نور به صورت مستقیم به دوربین مدار بسته، وجود مشکل در کابل دوربین یا مشکل در منبع تغذیه، محل نصب دوربین یا فیش BNC یا پایین بودن FPS اشاره کرد. اگر ولتاژ ورودی پایین باشد یا به عبارت دیگر جریان نوسان داشته باشد، تصویر دوربین در مانیتور دچار مشکل یا به اصطلاح همان پرپر می‌شود.

دلایل پرش تصویر در دوربین های مداربسته

پرش تصویر در دوربین مدار بسته دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که ما در اینجا به اجمال به تعدادی از آنها اشاره خواهیم داشت.

آیا پرش تصویر به دلیل قابلیت یا برند دوربین مدار بسته است؟

توجه کنید که با توجه به نوسان ولتاژ شرایط محیط ممکن است دوربین‌های مداربسته پرش تصویر داشته باشند و هیچ ربطی به قابلیت های دوربین یا برند دستگاه نداشته باشد. اگر دوربین مداربسته در معرض تابش نور باشد دوربین دچار این مشکل می شود و برای رفع این مشکل آن باید جانمای دوربین را تغییر دهید.

کابل کشی و مشکل در منبع تغذیه از دلایل پرش تصویر در دوربین مدار بسته هستند:

اگر کابل کشی طولانی باشد احتمال بروز این مشکل در دوربین های مداربسته افزایش می یابد. بنابراین کابل را باید به اندازه مسافت تهیه کنید. اگر با پرش تصویر دوربین مدار بسته مواجه شدید کابل را بررسی کنید. مشکل منبع تغذیه از دیگر دلایل پرش تصویر در دوربین مدار بسته است. برای پیشگیری از این مشکل باید از یک منبع تغذیه با کیفیت استفاده کنید تا هیچ گونه قطعی نداشته باشد.

ارتباط فیش BNC با پرش تصویر در دوربین مدار بسته:

از دیگر دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته فیش های  BNC است. ممکن است علت این مشکل مربوط به کانکتور یا فیش BNC باشد. سعی کنید لوازم جانبی دوربین را با کیفیت بالا خریداری کنید تا این مشکل در دوربین مداربسته شماره رخ ندهد. پایین بودن FPS از دیگر دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته است. اگر FPS پایین باشد ممکن است در ثانیه تصویر ثبت نشود. بنابراین در هنگام حرکت سریع تکه هایی از تصویر قبلی و حاضر همراه هستند.

آیا محل نصب دوربین در پرش تصویر نقش دارد؟

اگر محل نصب دوربین نامناسب باشد تصویر دچار پرش می شود. اگر محیط نصب دوربین گرم باشد باعث ایجاد پرش در تصویر می شود. همچنین اگر در نزدیکی دوربین مدار بسته میدان مغناطیسی وجود داشته باشد باعث ایجاد پرش تصویر می‌ شود و کیفیت تصویر را کاهش می دهد.

خطوط افقی تصویر دوربین های مداربسته

از دیگر مشکلات دوربین های مداربسته وجود خطوط افقی در تصویر می باشد. این مشکل می تواند در طولانی مدت در کار نظارت اختلال ایجاد کند. دلیل بروز این مشکل می تواند دو علت باشد. تداخل الکتریکی و تداخل نور محیط از دلایل بروز خطوط افقی در دوربین های مدار بسته هستند.

 رفع مشکل خطوط افقی تصویر دوربین های مداربسته

برای رفع مشکل باید دوربین را چک کنید تا مطمئن شوید بر روی لنز دوربین یا خود دوربین نور الکتریکی به صورت مستقیم نمی افتد. نور های الکترونیکی سنسور های CCD تراش تداخل دارند و تداخل این دو مورد با هم موجب ایجاد خطوط افقی در تصویر دوربین های مداربسته می شود یا به اصطلاح به آن سو سو زدن هم می گویند

در مرحله بعد باید منبع تغذیه را بررسی کنید. همچنین باید از کافی بودن فیلتر برق مطمئن شوید. اگر منبع تغذیه آسیب دیده باشد یا ناکافی باشد باعث اعوجاج شود. کابل ها را بررسی کنید تا آسیب ندیده باشند و اگر از کابل های کواکسیال یا طولانی استفاده می کنید آن ها را چک کنید تا به درستی راه اندازی شده باشند.

عیب یابی مشکلات تصویر در دوربین های مداربسته

برای عیب یابی مشکلات تصویر در دوربین های مداربسته باید تجهیزات ضبط یا دوربین را قطع کنید تا متوجه شوید سوسو زدن متوقف می شود یا خیر. در مرحله باید تجهیزات را بررسی کنید و اگر جعبه های ویدیویی یا دوربین آسیب دیده باشد باعث ایجاد تداخل با سایر تجهیزات می شود. در مرحله بعد نیاز برق برای دوربین مداربسته را بررسی کنید تا مطابقت داشته باشد

توجه کنید که بسیاری از تجهیزات برای عملکرد ۶۰ هرتز و ۵۰ هرتز رتبه بندی شده اند و در این زمان باید بررسی کنید دستگاه های دیگر یا دوربین شما برای عملکرد ۵۰ هرتز رتبه بندی شده اند یا خیر. در سیستم های امنیتی تصاویر اهمیت زیادی دارند چرا که بروز مشکلاتی همچون سو سو زدن نمی تواند جزئیات را در تصاویر مهم پنهان کند.

رفع مشکل FPS  و از بین رفتن پرش تصویر دوربین های مداربسته 

در دوربین های ای پی و توربو HD فریم ریت قابل تنظیم است اما دارای محدودیت‌ هایی می باشد. متناسب با سخت افزاری که در دوربین های مداربسته به کار برده شده است تغییرات FPS انجام می شود. هنگام تنظیم نمی‌ توانید بیشتر از مقدار طراحی شده یا کمتر از آن تغییرات ایجاد کنید. توجه کنید که هر چقدر فریم ریت افزایش یابد کیفیت تصویر هم متناسب با آن افزایش می یابد و از طرفی دیگر حجم ذخیره سازی تصاویر در دوربین بالا می رود.

در برخی مواقع فریم ریت را پایین تنظیم می کنند تا حجم تصاویر ضبط شده کمتر باشد. با توجه به ارتباط افزایش فریم ریت با افزایش کیفیت تصاویر قیمت آن ها افزایش می یابد. بنابراین به دستگاه های با CPU قوی احتیاج است تا قادر باشد تصاویر را پشتیبانی کند.

برای عیب یابی پرش تصویرئر دوربین مدار بسته چه باید کرد؟

برای عیب یابی پرش تصویر در دوربین های مداربسته باید کمی صبر داشته باشید چرا که ممکن است عیب یابی تداخل کمی مشکل باشد. همچنین بعد از رفع مشکل باید مدتی زمان خود را صرف نظارت بر فیلم کنید، زیرا ممکن است پرش تصویر به صورت متناوب رخ دهد. برای رفع پرش تصویر در دوربین مداربسته باید مانیتور را چک کنید تا مطمئن شوید مشکل از خرابی مانیتور نیست. در مرحله بعد باید کابل و کانکتورها  و مسیر یابی کابل ها را بررسی کنید. در نهایت:

فروشگاه اینترنتی هوبانو مجهز به عنوان سیستم های نظارتی و امنیتی بوده و بهترین مارکهای دستگاههای مختلف آماده عرضه به شما عزیزان می باشد شما می توانید جهت بازدید از انواع محصولات بر روی لینک مربوطه کلیک و بعد از سفارش در کوتاهترین زمان ممکن بسته خود را درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید