وبلاگ

ویژگی‌های دوربین مداربسته لامپی

ویژگی‌های دوربین مداربسته لامپی

ویژگی‌های دوربین مداربسته لامپی

چراغِ‌ روشنِ خانه‌های ما همیشه نشانه‌‌ای  از حضور و امنیت و آسایش خاطر بوده‌ است. حال چه می‌شود اگر همین چراغِ روشن تواناییِ ثبت تصویر و صدا هم داشته باشد؟

با رشد و گسترش تکنولوژی، دوربین‌های مداربسته در فرم‌ها و نمونه‌های روزآمد عرضه می‌شوند. دوربین مداربسته لامپی یا دوربین مخفی لامپی، یکی از به‌روز‌ترین فناوری‌های ایجاد شده در سیستم‌های نظارت تصویری است. این دوربین‌ که شبیه به یک لامپ روشنایی طراحی شده‌ است ابزار‌ بسیار خوبی برای کنترل و نظارت نامحسوس‌ فراهم کرده است.

ظاهر شیک و نصب آسان

شکل این دوربین بسیار شبیه به یک لامپ ال‌ای‌دی معمولی است و تفاوت آن در نگاه اول به‌راحتی قابل تشخیص نیست. این شباهت تنها منحصر به ظاهر نیست و بسیاری از دوربین‌های لامپی قابلیت روشن شدن هم دارند. علاوه بر ظاهر، نصب این دوربین‌ها نیز به‌راحتیِ نصب لامپ‌های معمولی است و فقط کافی است دوربین را در سرپیچِ لامپ چرخانده تا مستقر شود. لامپ دوربینی به منبع جریان خاصی نیاز ندارد و برق خود را از طریقِ یک آداپتور داخلی تأمین می‌کند؛ پس نیازی به باتری و شارژ دوربین نخواهید داشت.

لامپ‌ دوربین‌دار بدون سیم است و با اتصال وایرلس به گوشی هوشمند شما وصل می‌شود. برای راه‌اندازی کافی است تا مراحلِ راهنمای اتصال را دنبال کنید. نکته‌ی مهم در راه‌اندازی این است که محل نصب دوربین در محدوده‌ی وای‌فای قرار داشته باشد.

مشخصات دوربین مداربسته لامپی

در دوربین‌های لامپی لنز چشم‌ماهی تعبیه شده است و معمولاً زاویه ۳۶۰ درجه را پوشش می‌دهد. این امکان توانایی مشاهده‌ی محدوده‌ای وسیع را فراهم آورده و به‌ویژه برای نصب دوربین در فضاهای باز مناسب است. البته اگر دوربین ضدآب نباشد در فضای آزاد باید پوششی برای آن تهیه شود.

این دوربین‌ها همچنین از حافظه‌ی جانبی microSD پشتیبانی می‌کنند که قابلیت افزایش تا ۱۴۸گیگا‌بایت را دارد. هر۳۰ دقیقه تصویر ضبط شده تقریباً یک گیگابایت فضای حافظه را پر خواهد کرد. برای دست یافتن به بهترین ظرفیت می‌توانید کیفیت ضبط را از میان ۴۸۰ و ۷۲۰ و ۱۰۸۰ پیکسل انتخاب کنید.

انواع دوربین مداربسته لامپی

امکانات فراهم شده در لامپ‌های دوربین‌دار متفاوت است، و از‌این‌رو، تصمیم‌گیری درباره‌ی انتخاب دوربین مناسب با توجه به سطح امنیت مورد نیاز صورت می‌گیرد.

برای این که بهترین سطح امنیت ایجاد شود به دوربینی نیاز دارید که کیفیت تصویر خوب و شفافی داشته باشد.

برخی از دوربین‌های لامپی قابلیت ضبط صدا دارند و برخی دیگر این قابلیت را ندارند. در دوربین‌هایی که این قابلیت وجود دارد صدا دو طرفه است. این امکان موجب می‌شود تا از این دوربین‌ها هم برای نظارت و هم ارتباط استفاده شود.

در برخی از مدل‌ها قابلیت دید در شب و تشخیص حرکت نیز وجود دارد. قابلت تشخیص حرکت در صورت بروز هر حرکت ناخواسته به شما اخطار می‌دهد و برای تأمین امنیت انبار‌ها و مخازن بسیار سودمند است.

با اینکه این دوربین به شکل لامپ است اما تنها لامپِ بعضی از مدل‌ها روشن می‌شود و در بعضی اگر لامپ روشن نباشد تصویربرداری انجام نمی‌گیرد.

در نهایت، قیمت دوربین‌های مداربسته لامپی، با وجود چندمنظوره و پر کاربرد بودن‌شان، کم‌تر از قیمت دوربین‌های مداربسته معمول است؛ پس شما هم می‌توانید به‌راحتی و با قیمتی ارزان این ابزار فوق‌العاده را در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید