وبلاگ

استفاده خلاقانه از دوربین های مداربسته

استفاده خلاقانه از دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته علاوه بر کاربرد رایج خود در جلوگیری از سرقت و حفظ امنیت، به صورت های دیگری نیز قابل استفاده می باشد.اگر شما هم به دنبال استفاده خلاقانه از دوربین های مداربسته هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

جزئیات زندگی خود را ثبت کنید

دوربین های مداربسته نیز به مانند دوربین های معمولی ابزاری برای ثبت و ضبط تصویر هستند. از این رو، اگر علاقه مند باشید تصویری از جزئیات روزمره‌ی زندگی خود داشته باشید، می توانید به آرشیو تصاویر ذخیره شده‌ی دوربین رجوع کنید.

استفاده از دوربین مداربسته برای کنترل حیوانات

با حیوان خانگی خود در ارتباط باشید

دوربین های مداربسته به شما این امکان را می دهند که ار راه دور بتوانید بر خانه خود نظارت داشته باشید. به همین دلیل، اگر حیوان خانگی خود را در خانه رها کرده باشید هم با دوربین مدار بسته می توانید رفتار او را در منزل ملاحظه نمایید.

علاوه بر این، بسیاری از دوربین های مداربسته امکان تماس دو طرفه‌ی صوتی و تصویری را نیز فراهم آورده اند که از این طریق می توان به حیوان آموزش داد چطور سر وقت آب و غذای خود را بخورد.

مشکلات باغچه خود را برطرف کنید

بسیاری از افراد در حیاط خانه خود باغچه ای دارند و به باغبانی و رشد گل ها و گیاهان می پردازند. اگر میوه های باغ شما به طرزی مرموز ناپدید می شود یا با هجوم گسترده حشرات مواجه هستید، می توانید به کمک دوربین مداربسته مجرم را در حین عمل شناسایی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

تصاویر تایم لپس بگیرید

یکی از انواع استفاده خلاقانه از دوربین های مداربسته ، قابلیت ثبت تصاویر به صورت تایم لپس (time lapse) است. با بهره گیری از این ویژگی شما می توانید تغییرات محوطه ساختمانی را در طول زمان مشاهده کنید و تصاویر جالبی را ثبت نمایید.

استفاده از دوربین مداربسته برای ویدئو چک

بعضی خانواده ها و دوستان تمایل دارند در فضای حیاط خانه به انجام فعالیت های ورزشی و رقابتی بپردازند. حالا که ویدئو چک در اکثر رشته های ورزشی به امری رایج تبدیل شده است، شما هم می توانید در صورت بروز صحنه ای مشکوک، به مانند یک داور حرفه ای، تصاویر دوربین مداربسته را چک کنید و به غائله خاتمه دهید.

مصرف انرژی با دوربین های مداربسته

مصرف انرژی را مدیریت کنید

از قابیلت های جالبی که به لطف سیستم های هوشمند مداربسته کاربران می توانند از آن استفاده نمایند، مدیریت بهینه مصرف انرژی در خانه است. در این گونه از سیستم ها کاربر می تواند از راه دور چراغ ها و سوئیچ های منزل را خاموش و روشن کند و نور و دمای محیط را تنظیم نماید.

از سیستم مداربسته برای جلوگیری و بررسی حوادث غیر مترقبه استفاده کنید

برای بسیاری از سیستم های مداربسته می توان سنسورهای آشکارکننده را در نظر گرفت که در صورت تغییر دمای محیط یا نشت گاز مونوکسیدکربن به شما هشداری دهند. بدین وسیله می توان جلوی بروز بسیاری از حوادث غیر مترقبه را گرفت.

علاوه بر این، در صورت روی دادن بلایای طبیعی، از تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته برای رسیدگی به ادعاهای بیمه می‌توان استفاده کرد و ارزیابی دقیق تری از آسیب های به وجود آمده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید