وبلاگ

تکنولوژی HDCVI در دوربین مداربسته داهوا

تکنولوژی HDCVI در دوربین مداربسته داهوا

تکنولوژی HDCVI  یا (High Definition Composite Video Interface) یک استاندارد تصویر ویدیویی برروی کابل کواکسیال و برای دوربین مداربسته داهوا  است که شما را قادر میسازد تا تصاویر HD را از فاصله های زیاد با سناریوهای مختلف و همراه با هزینه های دوستانه در اختیار داشته باشید.

ویژگی های تکنولوژی HDCVI

این فناوری امکانات زیادی را برای خریداران دوربین های مداربسته داهوا قرار میدهد که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم .

۴K-over-coax

فناوری HDCVI با وضوح فوق العاده ای با کیفیت بالایی همچون ۴K را میتواند پشتیبانی کند . ۴K با ۴ برابر کردن پیکسل ۱۰۸۰P تصویری واقعی با وضوح چشمگیری ارایه میدهد تا ریزترین جزییات را نیز ثبت کند .

به عنوان اولین پیشرو در به وجود آوردن ۴K بر روی کابل کواکسیال تکنولوژی HDCVI وظیفه خود دانسته که با سبد محولاتی کامل به بازار وارد شود. محصولات این سبد شامل دوربین های دام وبولت ۴K با ۱۲۰Db بودن یک WDR واقعی هستند که دید در شب با مسافت های طولانی را نیز پشتیبانی میکنند. همچنین در این محصولات دوربین های ۴K چند سنسوره نیز یافت می شود که این دوربین ها همراه با دوربین های لنز چشم ماهی تصاویر پانوراما میگیرند تا بدین وسیله نظارت گسترده بر روی منطقه ی مورد نظر صورت بگیرد.

۴ سیگنال بر روی ۱ کابل کواکسیال

فناوری HDCVI می تواند همزمان ۴ سیگنال (صدا ، تصویر ، داده و اطلاعات و برق) را از طریق ۱ کابل کواکسیال منتقل کند. دوربین های HDCVI فیلم با وضوح بالا و پشتیبانی از ورودی صدا یا میکروفون داخلی را در خدمت شما قرارمی دهند و از طریق سیگنال های کنترل, با HCVR ارتباط برقرار می کنند. علاوه بر این ، فناوری Power-over- Coax (PoC) برای نیازهای منبع تغذیه یکپارچه در دسترس قرار گرفته است که این امر سبب میشود تا برق از طریق کابل کواکسیال انتقال پیدا کند. همچنین دوربین های HDCVI قادرند چندین مورد از سیگنال ها را پوشش دهند تا انتقال دیتا نیز صورت گرفته و نصب و استقرار سیستم های نظارتی را بیشتر ساده کنند.

 انتقال از راه دور

تکنولوژی HDCVI انتقال از راه دور در زمان واقعی و بدون اتلاف سیگنال را تضمین می کند که براساس آزمایش سناریوی واقعی در آزمایشگاه آزمون داهوا ، از فاصله های زیر در رزولوشن های مربوطه پشتیبانی می کند.

۴k/4MP ۱۰۸۰p ۷۲۰p cable
۷۰۰ ۸۰۰ ۱۲۰۰ RG6(75-5) Coaxial cable
۵۰۰ ۵۰۰ ۸۰۰ RG59(75-3)
۳۰۰ ۳۰۰ ۴۵۰ CAT6 UTP

ارتقاء یکپارچه

چه در ساخت یک سیستم جدید و چه در به روزرسانی یک سیستم منسوخ شده ، استقرار یک راه حل HDCVI فقط به حداقل کار اساسی و هزینه نیاز دارد. کاربران می توانند با زیرساخت های موجود آنالوگ خود از مزایای تکنولوژی مدرن نیز بهره مند شوند. حتی اگر از سیستم های دیگر HD بر روی کابل کواکسیال استفاده شده باشد ، باز هم HDCVI به دلیل سازگاری کامل با HDCVI / AHD / TVI / CVBS / IP کاملاً سازگار است و می تواند به راحتی همگام سازی شود. دستگاه های HDCVI همیشه وصل شو و شروع بکار می باشند که  ساختار را انعطاف پذیر کرده و پیکربندی بدون دردسر شبکه را امکان پذیر می کنند. علاوه بر این ، سیستم HDCVI امکان استفاده مجدد از کابل های موجود در محیط را فراهم می کند زیرا با کابل کواکسیال و UTP سازگار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید