وبلاگ

دوربین مدار بسته مناسب فصل سرما

دوربین مدار بسته مناسب فصل سرما

دوربین‌های مدار بسته مدل‌های مختلفی دارند و به شما این امکان را می‌دهند که بهترین دوربین مدار بسته را برای خود انتخاب کنید. قبل از خرید دوربین مدار بسته باید بدانید که آن را برای چه محیطی می‌خواهید. دوربین را می‌توان برای مراکز آموزشی، کارگاهی، محیط فروشگاهی و … مورد استفاده قرار داد. سرما و گرما، مقدار بارش برف و باران، میزان و زاویه تابش نور خورشید و عواملی از این دست، بر روی دوربین بسیار تاثیرگذار هستند و اگر مناسب انتخاب نشود می‌تواند عملکرد دوربین مداربسته شما را مختل کند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب و هوای سرد دارد، باید دوربینی انتخاب کنید که در مقابل فصل سرما، میزان بارش برف و باران، گرد و غبار و وزش باد بیرون مقاوم باشد.در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با نکات مهمی در مورد انتخاب دوربین مدار بسته مناسب فصل سرما آشنا شویم .

دوربین مداربسته مناسب فصل سرما با دوربین‌های مداربسته دیگر چه فرقی دارد؟

درهوای سرد و سوزناک که با برف و کولاک همراه است، احتمال آسیب دیدن دوربین های مدار بسته بیشتر از دیگر فصل‌های سال است. بخاری که بر روی لنز دوربین می نشیند و رطوبتی که بر بدنه دوربین ایجاد می کند، بدون شکل بر روی دقت و تصویر دوربین اثر می گذارد. حال اگر محیط بسیار کولاک باشد، تگرگ هوا می تواند عملکرد دوربین را بطور کلی مختل کند.

پیش از انتخاب دوربین مداربسته مناسب فصل سرما چه باید کرد؟

پیش از این که به سبک سنگین کردن مدل های مختلف دوربین مدار بسته بپردازید، لازم است که به چند نکته مهم توجه کنید. بهتر است قبل از انتخاب دوربین مناسب محیط خود، نکته های زیر را بررسی و آن ها را رعایت کنید:

 توجه به حداقل و حداکثر دمای مقاومت دوربین مدار بسته:

حتما به هنگام خرید دوربین مدار بسته متوجه لیست ویژه گیهای محصول شده اید. در این لیست برای هر دوربین حداکثر تا حداقل دمایی که دوربین مداربسته بدون مشکل در آن به عملکرد خود ادامه می دهد نشان داده شده است. بهتر است به هنگام انتخاب دوربین مدار بسته مناسب فصل سرما دمای منطقه خود را با جدول شرایط محصول وفق دهید.

درانتخاب دوربین مداربسته مناسب فصل سرما، دمای معمول آب و هوایی منطقه خود را بسنجید.

پیش از هر چیز باید میزان برودت هوا در محل نصب دوربین مشخص شود. هر چه مقاومت یا استقامت دوربین بیشتر باشد، قیمت دوربین نیز بالاتر می‌رود. همچنین، میزان بارش برف، باران و تگرگ در محل زندگی شما نیز در خرید دوربین های مداربسته مناسب فصل سرما از اهمیت زیادی برخوردار است .البته با توجه به گرمایش زمین، گاهی در بعضی مناطق شاهد سرمای پیش بینی نشده هستیم، پس اگر احتمال می‌دهید در زمستان هوا بسیار سرد شود، ریسک نکنید و نوع مقاوم  آن را تهیه نمایید.

در انتخاب دوربین مدار بسته فصل سرما، به سربسته یا سرباز بودن مکان توجه کنید

شما باید بدانید که دوربین های مداربسته را دقیقا برای چه منطقه‌ای از خانه یا محل کار خود می خواهید. اگر می خواهید دوربین مداربسته خود را در محیط های خارجی نصب کنید، مدلی را انتخاب کنید که دارای استاندارد مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی سخت را داشته باشد. در خرید شما تاثیر خواهد گذاشت. در صورتی که قصد دارید در داخل ساختمان، پارکینگ یا گاراژ از این دوربین های مداربسته استفاده کنید، مدل انتخاب دوربین مداربسته شما متفاوت است. ، دقیقا همان طور که مدل دوربین مداربسته مناسب فصل سرما در یک محوطه سرد متفاوت خواهد بود. این نوع انتخاب باید حداقل دارای استانداردip66  باشد.

استفاده از کاور یا محافظ در دوربین مداربسته

در فصل سرما در صورت جمع شدن برف بر روی دوربین مداربسته، باید سریع آنرا پاکسازی کرد. برای محافظت بیشتر از دوربین‌های خود در برابر سرمای شدید و یا بارش برف و باران سنگین از کاورهای پارچه ای ضخیم یا کاورهای فلزی استفاده کنید. این کاورها مانع از قرار گرفتن دوربین در معرض برف  و باران و دماهای مختلف طاقت فرسا، می شوند. استفاده از کاور باعث می شود دستگاه ضبط DVR یا NVR  از نفوذ رطوبت و گرد و غبار مصون بماند. این کاورها با توجه به توان مقاومت به شرایط مختلف آب و هوایی که دارند ازهم تفکیک شده و به قیمت‌های مختلف به فروش می رسند.

 

توجه به محل قرارگیری کابل ها و سیم کشی منطقه

در صورتی که قصد دارید دوربین مداربسته خود را در محوطه خارجی و بیرون از ساختمان نصب کنید، به شرایط نگهداری آن نیز بیاندیشید. در چنین شرایطی در فصول سرد زمستانی  باید به فکر جای سیم ها و کابل های مربوط به آن نیز باشید. لازم است سیم کشی مربوط به دوربین مدار بسته خود را درون فلکسی PG قرار دهید تا دچار خوردگی نشود. چرا که سیم ها و کابل های برق نباید در معرض آب و رطوبت قرار بگیرند. در غیر این صورت خطرآفرین می باشند.

 

دوربین مدار بسته مناسب فصل سرما باید ازاستاندارد IP مناسبی برخوردار باشد

استاندارد IP در دوربین مدار بسته به میزان مقاومت سیستم، در مقابل عوامل محیطی و طبیعی مانند باران، رطوبت، گرد و خاک و … گفته می شود. به طور مثال، در خصوص گرد و خاک، معیار IP از عدد یک تا شش است که شش به معنای بیشترین و یک به معنی کمترین مقاومت است. در مورد میزان گرمایش و سرمایش نیز باید به استاندارد دمایی دستگاه توجه کرد.

 

شرایط نگهداری دوربین ها در فصل زمستان در مناطق سرد

دوربین مداربسته خود را در مکانی نصب نمایید که برف بر روی آن جمع نشود و در یک مکان نصب مناسب قرار گرفته باشد. اگر شرایط منطقه‌ای شما سردسیر است و سرمای زمستان بیش از حدی دارد، لازم است از کاورهای مخصوص هیتردار استفاده نمایید. و یا اگرچنین مکانی برای نصب محیا نیست میتوانید دوربین مدار بسته را درون قاب دارای هوزینگ قرار دهید.

سخن نهایی:

فروشگاه اینترنتی هوبانو، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش، راه اندازی و تعمیر دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته به شما ارائه می‌دهند. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش هوبانو تماس بگیرید و از راهنمایی آن‌ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب‌ها را در زمینه دوربین مدار بسته داشته باشید. می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر و جهت مشاوره و سفارش نصب دوربین مداربسته با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید