وبلاگ

مکان های ضروری برای نصب دوربین مداربسته کدامند؟

مکان های ضروری برای نصب دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته به منظور ایجاد امنیت در محیط خریداری می‌شود. چنانچه بهترین برند با بهترین کارایی را خریداری نمایید، اما مکان نصب درستی برای آن پیدا نکنید، در واقع اقدامی برای امنیت انجام نداده اید. برحسب تجربه و آمار منتشر شده، قسمتهای ریسک پذیر برای دستبرد، بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته می‌توانند باشند. در ادامه این مطلب ، مکان های ضروری برای نصب دوربین مداربسته را مرور خواهیم کرد .

درب ورودی

درب ورودی واحدهای مسکونی، ادارات، سازمان ها یکی از مکان های ضروری برای نصب دوربین مداربسته است. در این محل از دوربین های امنیتی استفاده کنید تا بتوانید بدین طریق ورود و خروج افراد را تحت نظر داشته باشید. آمار نشان داده که بیشترسارقین برای سرقت، از درب ورودی اصلی خانه وارد میشوند، در نتیجه تصور نکنید که فقط باید نقاط کور و ورودی های فرعی را تقویت کنید. بلکه سعی کنید سیستم ایمنی تمام خانه شما به طور یکدست قدرتمند شوند.

پارکینگ اختصاصی

نصب دوربین مداربسته در داخل پارکینگ از حساسیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که افراد اتومبیل و یا هر وسیله نقلیه دیگر خود را در پارکینگ نگهداری می کنند، لذا کنترل و حفاظت از سرمایه های افراد، دارای اهمیت بالایی می باشد. البته دوربین باید طوری تنظیم شود که، علاوه بر نظارت بر خودروها، امکان نظارت بر بخشی از ورود و خروج افراد از ساختمان را نیز فراهم آورد.

آپارتمان

فضای داخلی واحدهای آپارتمانی، محیط خصوصی و مشاعات، محیط عمومی آپارتمان هستند. از مکانهای نصب دوربین در آپارتمان مشاعات ساختمان است. محل های متعارف در ساختمان های مسکونی برای نصب دوربین مداربسته و محل مشاعات در آپارتمانها، درب ورودی ساختمان، پشت بام، پارکینگ، راهرو و راه پله‌ها، آسانسور، حیاط، حیاط خلوت و محوطه ی اطراف و بیرونی ساختمان یا آپارتمان و… هستند. برای نصب دوربین در این مشاعات، به تأیید کتبی تمامی اعضای ساختمان نیاز داریم.

ورودی فرعی

اگر حیاط خلوت ویا درب پشتی دارید، این مناطق، برای سارقین محل امنی محسوب می‌شوند. بنابراین بهتر است جهت ایجاد امنیت بیشتر، دوربین مدار بسته‌ای در این نقاط جاسازی کنید. آمار نشان می‌‍دهد بیش از ۲۰ درصد سرقتها از دربهای فرعی صورت می‌گیرد. پس موضوع امنیت خانه خود را جدی بگیرید.

دفاتر تجاری

در دفاتر تجاری لازم است بخش اداری سازمان که کارمندان مشغول کار هستند مورد نظارت قرار بگیرد.همچنین آشپزخانه و محیط های استراحت مثل نمازخانه وانبار و محل نگهداری لوازم مهم و با ارزش مکانهای خوبی برای نصب دوربین امنیتی میباشند

راهرو‌ها

از دیگر مکانهای ضروری برای نصب دوربین مداربسته راهرو می باشد. اگر راهرو خیلی طولانی (راهروی مترو)باشد، توصیه می‌شود دوربین ها را جفتی و پشت به هم نصب کنید تا نقطه کوری نداشته باشید. اما اگر راهرو وسعت زیادی ندارد و کوتاه می‌باشد، یک دوربین در اول و دوربین دیگری در انتهای راهرو قرار دهید که همه جای راهرو را پوشش داده باشید.

آسانسور

امروزه بیشتر آسانسورها مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشند. چون آسانسورها در رفت و آمد ساکنین نقش زیادی دارد، لذا ایجاد امنیت در این اماکن از ضروریات است. اولین دلیل جهت پیشگیری از ورود افراد غیر مجاز و سارقین به آسانسور میباشند و دلیل بعدی به این علت است که در صورت بروز حادثه درآسانسور، دیگران سریع‌تراطلاع پیدا کرده و اقدامات لازم جهت پیشگیری را اتخاذ خواهند داشت.

مغازه ها و فروشگاه ها

از دوربین های DWR در داخل مغازه ها برای تشخیص چهره افراد استفاده کنید. از طرفی، یک مکان مهم دیگر برای نصب دوربین، کنار صندوق فروشگاه است. وجود دوربین های امنیتی تخلف احتمالی کارکنان فروشگاه را ضبط میکند. همچنین این دوربین‌ها باید طوری تنظیم شوند که هیچ نکته کوری در مغازه وجود نداشته باشد و تمام نقاط محیط به خوبی تحت پوشش قرار بگیرند.

پنجره های کنار خیابان

شکستن شیشه پنجره و ورود سارقان به منزل یکی از روش های قدیمی و متداول در طبقات اول ساختمان است. اگر پنجره منزل شما رو به خیابان است و حفاظ نرده ندارد حتما برای نصب دوربین ازاین محل استفاده کنید. در این مورد حتما از دوربین های امنیتی DWR استفاده کنید تا بر اثر تابش نور خورشید تصاویر ثبت شده سیاه و غیرقابل تشخیص نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید