وبلاگ

تاریخچه دوربین های مداربسته

امروزه دوربین مداربسته چیزی است که ما آن را امری بدیهی می دانیم و  بیشتر مکان ها مجهز به آنها هستند، خیابان ها مملو از آنهاست و بسیاری از خانه های شخصی در حال نصب آنها هستند. آمار پلیس نشان می دهد که تصویر یک بریتانیایی به طور متوسط ​​۷۰ بار در روز توسط دوربین ضبط می شود، اما این از کجا شروع شد؟ چگونه دوربینی ساده که الکساندر ولکات آن را اختراع کرد ، در سال ۱۸۴۰ به دستگاهی برای جرم و جنایت تبدیل شد؟ در این مطلب همراه باشید تا بصورت کامل ، با تاریخچه دوربین های مداربسته آشنا شویم.

جنگ جهانی دوم – نقطه شروع دوربین های مداربسته

۱۹۴۲: در سال ۱۹۴۲، جنگ جهانی دوم در اوج خود بود و فناوری به سرعت در حال توسعه بود.

اولین دوربین مداربسته که برای ما شناخته شده، توسط شرکت زیمنس، در آلمان ساخته شده است. که برای مشاهده ی شلیک موشک در جنگ ساخته شد. پس باید والتر بروک را به دلیل دستیابی به این موفقیت، تحسینش کنیم!

دوربین مداربسته

رشد سریع دوربین مداربسته در طی تاریخ

۱۹۴۹: یک شرکت آمریکایی اولین سیستم دوربین مداربسته تجاری را معرفی کرد. در آن سال، یک پیمانکار دولتی به نام وریکن، شروع به تبلیغ سیستم کرد. درباره فناوری استفاده شده در این محصول اطلاعات کمی در دست است، اما اینکه ضبط تصاویر امکان پذیر نبوده است، و تنها میتوانستند از آن به عنوان سیستم های نظارت زنده استفاده کنند.

 

۱۹۶۸: اختراع دستگاه ضبط ویدئو کاست، تاثیر چشمگیری در پیشرفت فناوری دوربین مدار بسته داشت. اولیان، در نیویورک، اولین شهری در جهان است که دوربین های مدار بسته را در امتداد خیابان اصلی خود نصب کرد.

 

۱۹۷۳: اداره پلیس شهر نیویورک، دوربین هایی را برای نظارت و جلوگیری از جرم و جنایت در میدان تایمز تنظیم کرد. با این حال آنطور که انتظار میرفت، آمار کاهش نیافت.

دهه ی ۱۹۸۰: علی رغم اینکه دوربین ها تأثیر کمی در کاهش جرم داشتند، اما نظارت تصویری در سراسر ایالات متحده رواج یافت.

 

۱۹۸۵: پس از بسیاری از آزمایش های ناموفق در دهه ۱۹۷۰، انگلستان اولین سیستم دوربین مدار بسته را در شهر ساحلی زیبای بورنموث نصب کرد.

۱۹۸۷: در کینگزلین، شهرداری نورفوک اولین سیستم نظارت بر دولت محلی را راه اندازی کرد. زمانی که اثبات شد نصب دوربین ها در جلوگیری از جرم موفقیت آمیز است، نصب دوربین های مدار بسته در مکان های عمومی به طور چشمگیری افزایش یافت.

 

۱۹۹۸: اکنون بیش از۳۰۰۰ دوربین مدار بسته در نیویورک مورد استفاده قرار می گیرد و مشاغل خصوصی و سازمان های دولتی، سرمایه گذاری زیادی در این فناوری داشتند.

 

۲۰۰۱: به دنبال حملات ۱۱ سپتامبر در نیویورک، دوربین مدار بسته به عنوان ابزاری اساسی برای مبارزه با تروریسم و ​​استفاده از دوربین های نظارتی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت.

 

۲۰۱۳: سازمان صنعتی امنیتی انگلیس تخمین زد که در انگلیس به ازای هر ۱۱نفر یک دوربین مدار بسته وجود دارد. یعنی حدودا ۵.۹ میلیون دوربین فعال در کشور موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید