وبلاگ

حسگر تشخیص حرکت دزدگیر اماکن

حسگر تشخیص حرکت دزدگیر اماکن

حسگر تشخیص حرکت، وسیله ای برای کنترل تردد افراد غیرمجاز توسط سنسور دزدگیر اماکن است. وظیفه حسگر تشخیص حرکت شناسایی اشیا و افراد متحرکی می‌باشد، که در دزدگیر اماکن استفاده می‌شود. این وسیله گاها بی سیم است و گاها توسط سیم رابط، هشدارها را به پنل اصلی دزدگیریا گوشی موبایل ارسال می‌کند. حسگر تشخیص حرکت دزد گیر اماکن چیست؟ در دنیای امروزی وجود سیستم های امنیتی درتامین امنیت محیط پیرامون انسان بسیار موثر است. بیشتر دستگاه‌های دزد گیر اماکن مجهز به حسگر تشخیص حرکت هستند. این سنسورها در اماکن حساس یا خانه های بزرگ نقش به سزایی درایجاد امنیت و آسایش ، ایفا میکنند. حسگرهای تشخیص حرکت نسبت به باز و بسته شدن درو پنجره، جابجایی اشیاء یا حیوان، ارتعاش یا لرزش های غیر عادی، حتی دمای محیط حساس هستند. تجربه نشان داده که بهترین مکان برای نصب این سیستم‌ها گوشه اتاق‌ها، پاگردها، نزدیک پنجره‌ها یا راهروها می باشند.

دزدگیر اماکن

معرفی انواع حسگر تشخیص حرکت دزدگیر اماکن :

حسگرهای تشخیص حرکت به دلیل پیچیدگی طراحی، دتکتورهای تشخیص حرکت مختلف، کاربردهای مختلفی هم دارند که در ادامه مروری کوتاه برآنها خواهیم داشت.

حسگرتشخیص حرکت مادون قرمز(سنسورهای حرارتی)

 حسگرتشخیص حرکت مادون قرمزساختار الکترونیکی و فیزیکی دارد و با تشخیص گرمای بدن کار میکند.  اگر از این حسگردر ویلا باغها برای پیشگیری از ورود حیوانات وحشی به باغ ، استفاده میکنید،  حتما سیستم آن را فعال کنید تا تهدیدات احتمالی را گزارش دهند. امروزه این حسگر ها بصورت دو لایه ای طراحی می شوند که حسگرهای مادون قرمز غیرفعال، پرکاربردترین آنها هستند. برد این حسگرها ۱۰ متر است.

حسگر تشخیص حرکت ویدئویی( قابل نصب بر روی دوربین های مدار بسته)

این نوع دزدگیر حرکتی را می‌توان بر روی سیستم دوربین مدار بسته کار گذاشت. حسگر تشخیص حرکت ویدئویی، تصـاویر دریافتی از دوربین مدار بسته را مدام کنترل می‌کند و تغییرات در محیط پیرامون را تشخیص می‌دهد، با تشخیص حرکت در این سنسور،  آژیر خطر به صدا در خواهد آمد.

 

حسگرتشخیص حرکت فراصوت ( غیر قابل شنود انسان)

سنسورهای حرکتی فراصوت یا التراسونیک با ارسال و دریافت موج‌های صدای با فرکانس بالا، حرکات در محیط اطراف را شناسایی می‌کنند. این حسگرها بر روی دزد گیر اماکن امنیتی یا منزل نصب می شوند. این حسگرهای تشخیص حرکت هم فعال و هم غیر فعال هستند و دارای برد ۲۰متر به بالامیباشند.

حسگرتشخیص حرکت ماکروویو( شناسایی امواج بالای ۳۰ مگاهرتز )

برای تشخیص حرکت‌های بیشتر از ۳۰ مگاهرتز حسگرهای ماکروویو مورد استفاده قرار می‌گیرند.  این سنسورها در کنار دستگاه‌های مه ساز بهترین نوع حسگرهای تشخیص حرکت برای طلا فروشی هستند. برد حسگرتشخیص حرکت با تکنولوژی ماکروویو حداکثر تا ۵ متر است.

حسگر تشخیص حرکت مگنتی(هشدار ورود غیرمجاز از طریق دریا پنجره

این حسگر تشخیص حرکت، بر روی درها و پنجره‌ها نصب می‌شود.دارای  دو قطعه است. یک قطعه بر روی چارچوب  و قطعه دیگر، برروی خود در یا پنجره جا سازی می شود. در اماکن مجهز به این سیستم با باز شدن پنجره یا در هشداردزد گیر به صدا درمی‌آید.

حسگرتشخیص حرکت ارتعاشی(‌ راهکارمناسب برای محافظت ازاوراق بهادار یا اشیا قیمتی)

نوع ارتعاشی این حسگرها با لرزش کار میکنند و قابلیت تشخیص وزن‌ ۵۰ گرم به بالا را دارند.  کاربرد این دزدگیرها بیشتردر در گاو صندوق ها و محافظت از اشیا ارزشمند و گران‌قیمت است.

حسگرتشخیص حرکت ترکیبی( هوشمندسازی بیشتر سیستم های امنیتی)

 این نوع سنسورها از پیشرفته‌ترین انواع حسگرهای تشخیص حرکت و ترکیبی از سنسورهای مادون قرمز و فراصوت هستند. هدف ازتولید اینحسگر حرارتی، بالا بردن دقت  در تجهیزات ضد سرقتی است.

 

کاربرد های حسگر تشخیص حرکت:

  • حسگر تشخیص حرکت برای کنترل رفت وآمد حیوانات خانگی کاربرد دارند.
  • این سنسورها برای پیشگیری از خطاهای احتمالی و ایجاد آلارم های اشتباه، بهتر است در مکان‌هایی مانند نزدیک پرده اتاق نصب نشوند.
  • کاربرد سنسورهای حرکتی توموگرافی در چندین نقطه از شبکه است. بنابراین این حسگر تشخیص حرکت برای سطوح بزرگتر مناسب هستند. ردیاب‌های حرکتی توموگرافی به نحوی هستند که قادرند از دیوارها و سایر موانع جسمی عبورکنند.
  • نصب حسگر تشخیص حرکت در مکانهایی که رطوبت بالایی دارند باعث کاهش دقت سنسورهای این دستگاه میشود برای همین کاربرد آن بیشتر در مناطق خشک است.

 

نتیجه گیری:

 در مقاله فوق مروری بر حسگر تشخیص حرکت دزدگیر اماکن داشتیم.  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید حسگر تشخیص حرکت  با ما باشید. فروشگاه اینترنتی هوبانو با کادری مجرب و کار آزموده آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید