وبلاگ

دوربین مداربسته ضد ضربه چیست؟

دوربین مداربسته ضد ضربه

دوربین امنیتی که مقاومت بالایی درمقابل ضربات فیزیکی دارد، دوربین مدار بسته ضد ضربه  نامیده می شوند. برای مشخص کردن میزان مقاومت بدنه دوربین در برابر ضربه های فیزیکی از واحد سنجش استاندارد IK استفاده میشود. ضد ضربه بودن دوربین های مدار بسته در واقع امنیت تصاویر ضبط شده در دستگاه را تضمین میکند. در کنار واحد IK شاخص دیگری بین ۱ تا ۱۰ وجود دارد که هرقدر عدد بزرگتر یا نزدیک به ۱۰ باشد نشان دهنده قدرت مقاومت دوربین در برابرضربه است. برای نصب دوربین مداربسته در فضای باز، دوربین باید در برابر ضربه، رطوبت و گرد و غبار مقاوم باشد. از این نظر دوربین مدار بسته ضد ضربه محبوبیت بسیار زیادی ما بین کاربران پیدا کرده است.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته ضد ضربه چیست؟

اصطلاح واندال پروف  (Vandal Proof)دربین عموم به دوربین هایی اطلاق میشود که بدنه فلزی مقاومی دارند. پوشش بدنه این دوربین ها از آلومینیوم مقاوم است. که در پارکینگها، سایت های نظامی، ایستگاه راه آهن  و درمحل های حساس و فوق امنیتی نظیر مناطق جرم خیز، زندانها و یا مکان‌هایی با احتمال خشونت بالا مانند استادیوم‌های ورزشی بکار برده می شوند. محافظت از دوربین مداربسته از این نظر دارای اهمیت است که وجود این سیستم های امنیتی، برای اهداف مهمی از جمله نظارت و کنترل حوادث پر خطر است. آسیب دیدن دوربین برابر با عدم ثبت تصاویر پرارزش و نداشتن نظارت بر روی مکانهای حساس، مورد نظر است. از آنجایی که دوربین های ضد ضربه اغلب در مکان های حساس و امنیتی نصب می شوند، حفظ تصاویر این دوربیها هم از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. همچنین وجود این دوربین ها در فضاهایی که به لحاظ وقوع جرم و رفتارهای نا به هنجار و خشونت مستعد هستند ، از لحاظ  ثبت تصاویر بسیار واجب است. وعامل بعدی اینکه احتمال آسیب به دوربین در این مکان ها بیشتر است.

امکانات دوربین مداربسته ضد ضربه

  • آلیاژ بکار رفته در ساخت دوربین مدار بسته ضد ضربه بوده و طراحی بدنه آن به شکلی است که این نوع دوربین ها در برابر ضربه های فیزیکی مقاومت بسیار بالایی دارد.
  • دردوربین مدار بسته ضد ضربه امکان باز کردن پشت دوربین کمتر است، چرا که در ساخت بدنه آن بسیار محکم کاری شده است. به کارگیری پیچ‌های امنیتی توکار طوری‌ است که باز کردن آنها فقط با ابزار مخصوص خود دوربین صورت میگیرد. بنابراین عوض کردن تنظیمات آن هم کار بسیار سختی خواهد بود.
  • براساس استانداردهای تعبیه شده در این سیستم های امنیتی، مدل های ip66 و یاip67  در مقابل نفوذ آب مقاومت بالاتری دارند.
  • شاخص IK که برروی دوربین مدار بسته ضد ضربه حک میشود، میزان استاندارد مقاومت بدنه دوربین در برابر ضربات فیزیکی را نمایش میدهد.
  • نحوه سیم کشی این نوع دوربینها طوری برنامه ریزی و طراحی شده که دوربین را دربرابر عوامل خارجی و خرابکاری های محیط حفاظت کند ودر کل مقاوم ترین وسیله فیلم برداری را در اختیار عموم قرار دهند. نحوه کابل‌کشی فاکتوری است که از دوربین به داخل ساختمان کشیده شده، و دوربین را دربرابر محرک های خارجی (مثل سیم‌چین)حفظ می کند.

سخن آخر

مجموعه تیم هو بانو،  مشاور، طراح و مجری سیستم‌ های نظارت تصویری، در زمینه نصب و راه ‌اندازی سیستم ‌های دوربین‌ های مدار بسته فعالیت دارد. دراین فروشگاه اینترنتی برای رعایت حقوق کار فرمایان گرامی و ارائه خدمات و پشتیبانی به ‌موقع، فروش کلیه کالاها با ضمانت ‌نامه کتبی و گواهی اصالت کالا صورت می ‌پذیرد. لذا اصالت کالا از جانب فروشگاه اینترنتی هو بانو تضمین شده است. لطفا جهت ارتقای سطح کیفی تجهیزات ایمنی و تجهیزات نظارتی و تجهیزات امنیتی و بهبود وضعیت دوربین های مداربسته با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید