وبلاگ

دوربین مدار بسته اماکن اداری

دوربین مدار بسته اماکن اداری

با وجود اینکه سرقت و دزدی در اماکن اداری کمتر اتفاق می افتد، اما این مکان ها نیز برای حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت به سیستم های دوربین مدار بسته احتیاج دارند. از طرفی، نصب دوربین مداربسته همیشه به دلیل جلوگیری از سرقت نیست، و در اماکن اداری بیشتر به هدفِ نظارت و بررسیِ واحدها و کارکنان مختلف صورت می گیرد. در این نوشته به سراغ دوربین های مداربسته ی مناسب جهت نصب در محل های اداری رفته ایم و با انواع آن بیشتر آشنا می شویم.

دوربین های تحت شبکه IP

در دوربین های تحت شبکه، تصاویر به صورت دیجیتال و در بستر شبکه IP انتقال داده می شود. در این سیستم برای ضبط ویدیو، از نرم افزار مدیریت ویدیو (VMS) یا ضبط کننده ویدیویی (NVR) استفاده می شود. خوبی این سیستم برای اماکن اداری در این است که دوربین ها مستقیم به شبکه وصل‌اند و هزینه ی اضافی برای کابل کشی وجود نخواهد داشت. در سیستم مداربسته IP، امنیت اطلاعات دوربین های مداربسته کاملا تامین شده است. برای این کار تمامیِ تصاویر انتقالی رمزگذاری شده اند و هر کسی نمی تواند به تصاویر ضبط شده دسترسی داشته باشد. دوربین های تحت شبکه این قابلیت را دارند که تنها در صورتِ لزوم اقدام به تصویربرداری کنند و در مواقع دیگر فعالیتی نداشته باشند. این قابلیت باعث می شود که حجم تصاویر ذخیره شده ی دوربین به مراتب کمتر شده و از اتلاف هزینه و انرژی جلوگیری شود.

دوربین های AHD

استفاده از سیستم AHD، از آن جهت که در آن دوربین های آنالوگ به کار برده شده، ارزان قیمت تر تمام می شود و برای واحدهای اداری، که نیاز به تعداد دوربین های زیادی دارند، انتخاب مناسب تری به شمار می رود. با اینکه دوربین های AHD از نوع آنالوگ‌اند اما تصاویر با کیفیت و رزولوشن بسیار خوبی انتقال می یابند. علت این کیفیت بالا در این است که AHD بر مبنای سیستم های دیجیتال تلویزیونی (DTV) پایه گذاری شده و برای انتقال تصاویر از کابل کواکسیال استفاده می کند. این قابلیت باعث می شود تا از فواصل دور نیز کیفیت تصویر دوربین به خوبی انتقال یابد. در واقع AHD‌ مخفف Analog High Definition است و کیفیت تصویر بالایِ مگا پیکسلی را برای یک دوربین آنالوگ به ارمغان می آورد.

دوربین های لامپی

دوربین های دو منظوره ی لامپی هم روشنایی محیط کار را تامین می کند و هم تصاویر ضبط شده را با کیفیت مطلوب در اختیار کاربر می گذارند. این دوربین ها به صورت یک لامپ معمولی در سقف اتاق نصب می شود و ۳۶۰ درجه محیط اطراف را تحت پوشش خود خواهد داشت. این دوربین تا محدوده ی ۱۰ متر نیز به دید در شب مجهز است و در محیط تاریک تصاویر را به خوبی ضبط می کند. به دلیل شباهت به لامپ معمولی، تشخیص این دوربین برای خاطیان سخت خواهد بود و امنیت محل کار به صورت استتار شده فراهم می شود.

دوربین های اسپید دام

دوربین اسپید دام به دوربین PTZ معروف است و از قابلیت های ویژه ی آن چرخشِ سریع به چپ و راست و بالا و پایین، و تشخیص چهره و اشیاء درونِ محیط از طریق بزرگنمایی دیجیتال است. این دوربین بیشتر برای فضای باز اداری یا بخش‌ هایِ شلوغ و پر تردد مناسب است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید