وبلاگ

دوربین های dual-ptz‌ داهوا

دوربین های dual-ptz‌ داهوا

از آنجا که در سیستم های ایمنی و کنترل شهری، امکان دسترسی مداوم به داده های مختلف با مشکلاتی نظیر زاویه دید محدود و نقطه کور همراه بوده است، شرکت های بزرگ تولید کننده ی دوربین های مداربسته مثل داهوا به فکر مجهز کردن بیشتر تجهیزات ایمنی خود افتاده اند. از جمله امکاناتی که چند سالی است توسط برند داهواعرضه شده است، دوربین های PTZ دوگانه است که مزیت های دوربین پانوراما و دوربین پن‌تیلت‌زوم را با هم دیگر در اختیارتان می گذارد. دوربین های سری شکارچی (hunter series) داهوا اولین دوربین های Dual-PTZ‌ در صنعت سیستم های ایمنی به شمار می روند.در این مقاله، به سراغ دوربین های dual-ptz‌ داهوا خواهیم رفت و با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

طراحی ویژه دوربین Dual-PTZ

دوربین های سری هانتر داهوا، با فراهم آوردن دو دوربین پانورامیک و PTZ‌ در کنار هم، نظارتی چندجانبه را ایجاد کرده اند.

از مزیت های دوربین های dual PTZ انعطاف پذیری بالایی است که در اختیار کاربر می گذارند.  به طور خلاصه می توان گفت، در دوربین های dual-ptz، هم به جزئیات اهمیت داده می شود و هم به گستردگی میدان دید.

دوربین های Dual PTZ داهوا بر روی دیوار، ستون و سقف قابل نصب می باشند و نظارتی دوگانه را برای محیط فراهم می آورند.

دوربین  SDT5X405-4F-WA Dual-PTZ

دوربین  SDT5X405-4F-WA Dual-PTZ

 

دوربین مدل SDT5X405-4F-WA از نمونه های قدرتمند سری شکارچی است که به این عملکرد دوگانه مجهز شده است. این مدل دارای دو دوربین ptz و پانورامیک است که در هر زاویه ای قابل کنترل و ارتباط می باشند.

در حالی که سنسور ۲ مگا پیکسل با لنز ۶ میلی متری تصاویری پانورامیک را برای ثبت خطا در محیط به دست می دهد، دوربین PTZ که به فناوری های هوشمند مجهز شده است، جزئیات نما را بررسی می کند و امکان ردیابی تخلف را در صحنه میسر می سازد. هر دو دوربین نیز، به طور مجزا، حرکات پن و تیلت را انجام می دهند و بنابراین می توان به دقت روی نقطه ای خاص از تصویر فوکوس کرد.

دوربین SDT5X405-4F-WA از قابلیت های فوکوس اتوماتیک و فناوریِ جدیدِ پیش بینیِ نوردهی برخوردار است و تصاویر کامل و بدون نقصی را در همه شرایط آب و هوایی ضبط می کند. علاوه بر این، دوربین SDT5X هوشمند محسوب می شود و به قابلیت تشخیص چهره چند منظوره و دنبال کردن خودکار نیز مجهز می باشد.

علاوه بر این، این دوربین ویژگی حفاظت پیرامونی (Perimeter Protection) نیز دارد که باعث شده است بتواند بین انسان و اشیاء نقلیه تفاوت بگذارد و اعلان هایِ هشدارِ دقیق تری داشته باشد. در واقع، سیستم یادگیری عمیق این دوربین براساس همین حفاظت پیرامونی و دنبال کردن خودکار سوژه عمل می کند.

در ویژگی تشخیص چهره دوربین dual-ptz، چهره های ثبت شده در پایگاه داده ذخیره سازی می شود تا به آسانی قابل جست و جو و مقایسه باشند. پایگاه داده دوربین داهوا تا ۱۰ هزار تصویر چهره مختلف را می تواند ثبت کند که به مقایسه ی زنده کمک شایانی کرده است.

ویژگی Starlight + نیز از دیگر قابلیت های این دوربین است که حساسیت به نور و کیفیت ثبت رنگ دوربین را به طرز قابل توجهی بالا برده است و حتی در محیط های تاریک هم امکان شناسایی هوشمند را فراهم کرده است.

دوربین dual-ptz داهوا از استاندارد و پروتکل ONVIF پشتیبانی می کند و بین محصولات مختلف ویدئویی شبکه، فارغ از نام شرکت تولیدکننده، قابل استفاده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید