وبلاگ

نمایشگر مناسب برای دوربین مداربسته

نمایشگر مناسب برای دوربین مداربسته

نمایشگر دوربین مداربسته ، می تواند یک صفحه تلویزیون ، مانیتور کامپیوتر و یا یک LCD باشد. هرکدام  مزایا و معایبی مختص خود را دارند. تلوزیون ها،  قیمت پایین تری دارند در حالی که اندازه شان بزرگ است اما به خاطر گرم شدن برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند. نمایشگر دوربین مدار بسته به شکل مانیتورهای کامپیوتری قیمت پایینتری دارند و  گزینه خوب برای کسانی هستند که به دنبال جنس مناسب می‌گردند. ال سی‌دی‌ها  اما فضای کمتری را اشغال می نمایند و رزولوشن تصویری بالایی دارند. این نمایشگرها هم قیمت بالایی دارند. بسته به نوع نیاز و بوجه ای که در نظر دارید  آگاهی ازاین نمایشگرها و معایب و مزایای هریک، انتخاب را برای شما راحت‌تر خواهد نمود. در ادامه نکاتی را برای نمایشگر مناسب برای دوربین مداربسته مرور خواهیم کرد.

نکات طلایی برا‌ی انتخاب نمایشگر مناسب برای دوربین مدار بسته

۱ – سایز

در ابتدا لازم است بدانید که دوربین را برای چه فضایی می‌خواهید واندازه تصویری که از آن انتظار دارید دریافت کنید چقدر است؟ صفحات تلوزیون نسبت به LCD ها حرارت بیشتری تولید می نمایند. بنابراین لازم است این حرارت اضافی از طریق یک خروجی، از اطراف نمایشگر دفع  شود. از طرفی تلوزیونها قادرند تا تعداد بیشتری از تصاویر را نمایش بدهند. بنابراین با در نظر گرفتن نوع نیاز، نمایشگر مناسب محیط کاری خود را انتخاب نمایید.

۲- انرژی برق

اگر مصرف برق برایتان زیاد اهمیت دارد، بهتر است به جای نمایشگر LCD، یک نمایشگر LED انتخاب کنید زیرا یک پنل LED انرژی کمتری مصرف کرده و کارکرد برق آن از پنل LCD با همان ابعاد، کمتر است. برای اینکه از جمع شدن گرما در شاسی جلوگیری کنید، نمایشگر با PSU اکسترنال انتخاب کنید. اینکار طول عمر آن را افزایش می دهد. نمایشگر های LED به دلیل اینکه از انرژی کمتری استفاه می‌کنند، گرمای کمتری نسبت به نمایشگر های LCD  دارند.

۳- قیمت مناسب

همه می‌دانیم که مانیتورهای رنگی و علی الخصوص LCD ها ، دارای قیمت بالایی هستند. چنانچه مانیتور، مجهز به قابلیت های جانبی دیگری نیز باشد، قیمت آن بالاتر خواهد رفت. هر چقدر که اندازه و کیفیت تصویر نمایشگر دوربین مداربسته بیشتر باشد، هزینه های بیشتری نیز در پی خواهد داشت. بودجه خود را برآورد نمایید و به کمک کارشناسان فروشگاه اینترنتی هوبانو، نمایشگری متناسب با بودجه و کارایی محیط خود، خریداری نمایید.

۴-  مدت زمان پاسخگویی

در خرید نمایشگر برای دوربین مدار بسته، اگر می خواهید به بیش از ۶۰ فریم در ثانیه دست پیدا کنید، نباید نمایشگری که زمان پاسخگویی اش بیش از ۱۶ میلی ثانیه است را انتخاب کنید. زمان پاسخگویی تعدادی از نمایشگر‌های ارزان۸  میلی ثانیه است و شما می توانید با این زمان پاسخگویی، تصویر خود را بر روی ۱۲۵ فریم بر ثانیه تنظیم واجرا نمایید.

۵- ورودیهای مجاز نمایشگر 

نمایشگر‌های دوربین های مدار بسته با توجه به کاربردشان ورودی های مختلفی می‌توانند داشته باشند. البته می‌دانیم که تقریبا همه نمایشگرهای دوربین‌های مدار بسته دارای  ورودی VGA هستند. اما بسته به نوع کاربرد ممکن است ورودی HDMI  یا ورودی های مختلف صدا هم داشته باشند.

۶- کیفیت تصویر (رزولوشن)

بسته به اینکه دوربین مدار بسته شما قرار است چه اطلاعاتی به شما بدهد و اینکه تا چه حدی نیاز دارید که به جزییات تصویر دسترسی داشته باشید، انتخاب نمایشگر برای شما متغیر خواهد بود. درصورتی که نیاز به شناسایی چهره یا تشخیص پلاک دارید، به وضوح بالاتری از تصویر احتیاج پیدا می‌کنید. نمایشگرهای LCD  به دارا بودن تصاویری با کیفیت معروفند. مانیتورهای مدرن تلویزیون  نیزبا وضوح تصویر بالا در بازار در دسترس عموم هستند. پیشنهاد می کنیم نمایشگری را خریداری نمایید که با کیفیت تصویر دوربین مداربسته ،همخوانی داشته باشد. در این صورت نیاز به تحمل هزینه اضافی نمی باشید.

۷- زاویه دید

بهترین گزینه در نمایشگرهای دوربین مدار بسته، نمایشگر LED است، زاویه دید نمایشگر LED نسبت به نمایشگرها‌ی دیگر کمتراست. اگر می خواهید تصویری که از این نمایشگر پخش می‌شود را خوب، روشن و پر رنگ ببینید، باید مستقیم جلوی نمایشگر بنشینید، در غیر اینصورت اگر از اطراف به تصویرنگاه کنید، رنگ‌ها‌ی تصویررا کدر خواهید دید.

۸-نمایشگر مناسب دوربین مدار بسته

هرخانه نیاز به یک دوربین امنیتی دارد. درصورتی که اموال شما توسط سارقی تهدید شده ویا مشکلی در پارکینگ یا برای خود خودرو پیش آمده باشد، قطعاً به یک دوربین امنیتی برای دیدن شماره پلاک خودرو نیاز خواهید داشت. برای همین چندین فناوری برای نظارت تصویر لازم می‌شود. شما می‌توانید یک دوربین شبکه HD و یک دوربین IP  تهیه کرده و نمایشگر متناسب باهریک را متناسب با نیازتان خریداری نمایید. مزایا یا معایب هریک با توجه به فناوری شما، مکمل هم خواهند شد.

۹-سیاه و سفید یا رنگی بودن نمایشگر

مشخصه های مرتبط با کیفیت رنگ و کنتراست از مشخصات تخصصی تر نمایشگرها هستند. نمایشگر رنگی، برای مواقعی کاربردی است که شناسایی رنگ ها مهم باشد. برای مثال ،  تشخیص رنگ لباس سارقان و رنگ خودرو ها به هنگام عملیات تعقیب و گریز. این خصوصیات بسته به اینکه شما چقدر تمایل داشته باشید تصویر شما چشم نواز ویا طبیعی باشد می تواند اهمیت پیدا کند. اما در حالت کلی نقشی در بهره وری سیستم مداربسته شما ندارند. مانیتورهای سیاه و سفید،  ارزان‌ترند و به منظور دید در شب، استفاده می شوند. اگر تصاویر ارسالی از دوربین مدار بسته سیاه وسفید باشد و شما برای دریافت تصاویر، مانیتور رنگی تهیه کرده باشید، خریدی مقرون به صرفه نکرده اید.

۱۰- تناسب کاربری

نمایشگر مناسب برای دوربین مدار بسته نمایشگری است که برای کارایی محیط کار شما هماهنگی لازم را داشته باشد. این تناسب کاربری را با اپراتور هم می‌توانید هماهنگ کنید به نحوی که اگر اپراتور حساس به نور و یا نزدیک بین باشد، مانیتوری را خریداری نمایید که قابلیت تنظیم نور و بزرگنمایی را داشته باشد.

 

کلام آخر:

شما می توانید انواع سیستم های امنیتی و و نمایشگرهای مناسب برای دوربین مدار بسته خود را با بررسی مناسب و مقایسه قیمت از فروشگاه اینتر نتی هوبانو تهیه فرماییید. لذت فراهم سازی یک زندگی آرام، توام با امنیت را، از ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید