وبلاگ

انتقال تصاویر دوربین مداربسته در کامپیوتر چگونه است؟

انتقال تصاویر دوربین مداربسته در کامپیوتر

امروزه به روزترین دوربین های مداربسته با استفاده از اینترنت تبادل دیتا میکنند. با استفاده از قابلیت انتقال تصاویر دوربین مداربسته درکامپیوتر می توان تصاویر ثبت شده توسط دوربین های مداربسته را (چه در دوربین های آنالوگ و چه در دوربین های تحت شبکه) به کامپیوتر انتقال داد. ویا اگر سرعت اینترنت در مبدا و مقصد خوب باشد تصاویر را به هرنقطه از جهان ارسال نمود. البته انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی کامپیوتر در شبکه داخلی با شبکه نت با هم متفاوت است که در ادامه به صحبت در این مورد خواهیم پرداخت.

انتقال تصاویر دوربین مداربسته در کامپیوتر چگونه است ؟

تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته فقط در محل پروژه یا ضبط این تصاویر قابل رویت هستند. برای اینکه بتوانیم تصاویر را بدون دستگاه ذخیره ساز در محل دیگری دریافت کنیم نیاز به تنظیمات و تجهیزات خاصی است که توسط متخصصین شرکت اجرا میشود. یکی از این تجهیزات همان امکان انتقال تصاویر دوربین مدار بسته در کامپیوتر است. انتقال تصویر بر روی هر کدام از دیوایسها اصول ثابتی دارد و زیاد پیچیده نیست. اجرای این امکان به این صورت است که بین دوربین مدار بسته و دستگاه مورد نظر بصورت کابلی ویا بصورت بی سیم ارتباط برقرار میکنند و از امکانات آن بهره می برند.

نحوه انتقال تصاویر دوربین مداربسته در کامپیوتر

دوربین های مدار بسته به دو نوع آنالوگ و تحت شبکه تقسیم میشوند که انتقال تصویر هر یک کاملا با هم متفاوت است. دوربین های آنالوگ به کامپیوتر یا لپ تاب متصل نمیشوند مگر اینکه مجهز به دستگاه ( DVR ) دی وی آر شوند و از ضبط ویدئویی دیجیتالی استفاده کنند. در حالی که دوربین هایی که با شبکه کار میکنند بدون دستگاه دیگری مستقیما دیتاهای تصویری را به کامپیوتر انتقال می دهند.

انتقال تصویر دوربین مداربسته آنالوگ

 • دسترسی به منوی تنظیمات دوربین مدار بسته و اعمال تنظیمات در Network یا Configuration
 • انتخاب آدرس آی پی دستگاه (DVR IP Address) و یادداشت آن
 • نوشتن آدرس ای پی در اکسپلورر و باز کردن پنجره ثبت نام کاربری (User Name) و کلمه عبور (Password)
 • ثبت  نام کاربری و کلمه عبور برای تنظیمات مناسب در مودم
 • اتصال دستگاه DVR  به کامپیوتر (از طریق سوئیچ و یا به صورت مستقیم)
 • مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته بر روی مانیتور کامپیوتربا نصب برنامه ActiveX

انتقال تصویر دوربین مداربسته تحت شبکه

 • تاستارت اولیه سیستم دوربین تحت شبکه
 • اتصال دوربین مدار بسته با استفاده از کابل شبکه یا اتصال از طریق سوئیچ به مودم
 • استفاده از دفترچه دوربین مداربسته برای دستیابی به ادرس IP Address دوربین
 • جستجوی IP Address دوربین مدار بسته در نوار ابزار مرورگر اینترنت Internet Explorer
 • وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور با استفاده از راهنمای دوربین مداربسته
 • تنظیم آی پی آدرس دوربین در پنجره باز شده و بردن به رنج معمولی شبکه
 • در نهایت مشاهده انتقال تصاویر دوربین مدار بسته در کامپیوتر یا لپ تاب

وبلاخره:

در این مقاله مراحل و نکات لازم در خصوص انتقال تصویر دوربین مدار بسته در کامپیوتر را شرح دادیم. همانطور که گفته شد با استفاده از امکان انتقال تصاویر دوربین مداربسته در کامپیوتر افراد می توانند بدون حضور در محل و از راه دور تصاویر و جزئیات وقایع در محل را بر روی لپ تاپ، کامپیوتر شخصی و یا گوشی های تلفن اسمارت خود رصد کنند. حتی تصاویر را درصورت دلخواه با استفاده ازیک اینترنت پرسرعت به هر نقطه از جهان ارسال نمایند. فروشگاه اینترنتی هوبانو شرکتی معتبر در زمینه مشاوره و فروش انواع سیستم های امنیتی است. شما میتوانید جهت مشاوره با تیم هوبانو همراه باشید. بی شک کارشناسان با تجربه مجموعه، بهترین پیشنهاد برای بهترین انتخاب را برای شما خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید